Nowe specjalności na kierunku Informatyka w WWSIS Horyzont
Poznaj nowe specjalności oferowane na kierunku INFORMATYKA przez Wrocławską Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej HORYZONT.
BEZPIECZEŃSTWO I OPTYMALIZACJA SIECI INFORMATYCZNYCH
Nowa specjalność na kierunku Informatyka – realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (UWAGA OBNIŻONE CZESNE!!!!)
Studia inżynierskie
Celem specjalności jest zapoznanie studenta z zasadą działania różnych typów sieci teleinformatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem sieci komputerowych i sprzętu Cisco, a także przygotowanie do optymalnego projektowania siec teleinformatycznych oraz skutecznej ich ochrony, w zakresie uwierzytelniania, autoryzacji i kontroli do zasobów sieciowych.
Specjalność oferuje wiele kursów przygotowujących do pracy w profesjonalnych przedsiębiorstwach oferujących pracę na stanowisku specjalisty do spraw bezpieczeństwa i optymalizacji sieci.
Sylwetka absolwenta
Student nabywa wiedzę z zakresu:
- podstaw sieci komputerowych,
- zaawansowanych metod sieciowych,
- projektowania sieci,
- sieci VLAN,
- modelowania usług informatycznych,
- ochrony przed atakami,
- bezpieczeństwa sieci i optymalnego ich działania.
- optymalnego projektowania sieci informatycznych,
Absolwent specjalności dysponuje umiejętnościami:
- optymalnego projektowania sieci informatycznych,
- konfigurowania sieci komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu Cisco,
- zapewniania bezpieczeństwa w sieciach,
- projektowania usług informatycznych.
PROGRAMOWANIE BIOINFORMATYCZNE
Nowa i przyszłościowa specjalność na kierunku Informatyka
Celem nowej specjalności realizowanej w ramach kierunku Informatyka jest przekazanie studentom wiedzy z szeroko rozumianej bioinformatyki, ze szczególnym uwzględnieniem wybranych dziedzin nauki pochodzących z takich obszarów nauki, jak nauki przyrodnicze, ścisłe i techniczne, a także rozwój oraz konsekwentne doskonalenie umiejętności praktycznych.
Ponadto zasadnicze priorytety specjalności programowanie bioinformatyczne koncentrują się również na rozwoju kompetencji społecznych, które są niezbędne przy realizacji zadań związanych z pracą w sektorze bioinformatyki w zespołach projektowych, często o multidyscyplinarnym i multikulturowym charakterze.
Sylwetka absolwenta
Student nabywa wiedzę z zakresu:
- chemii kwantowej,
- biologii molekularnej,
- genetyki,
- projektowania leków,
- modelowania molekularnego.
Absolwent specjalności dysponuje umiejętnościami:
- realizacji własnych projektów o średnim stopniu trudności w zakresie przygotowywania, przeprowadzania i wyciągania wniosków z eksperymentów i symulacji komputerowych,
- rozwiązywania praktycznych problemów dotyczących zastosowań technik informatycznych w biologii i chemii,
- stosowania metod informatycznych do rozwiązywania problemów wynikających ze złożoności systemów biologicznych,
- formułowania i rozwiązywania podstawowe problemy biologiczne w sposób ścisły, przy użyciu współczesnych i ciągle się zmieniających metod informatycznych.
- uzyskiwania informacji biologicznej, zarówno w laboratorium, jak i z ogólnie dostępnych baz danych, oraz jej opracowywania i przetwarzania odpowiednimi metodami.