Jakiego artykułu szukasz?

Nowość edukacyjna WSB, bezpieczeństwo zdrowotne

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa uruchamia nowy kierunek studiów - Bezpieczeństwo Zdrowotne. To absolutna nowość w ofercie kształcenia, otwierająca szerokie możliwości rozwoju i zatrudnienia.
Nowość edukacyjna WSB, bezpieczeństwo zdrowotne

Bezpieczeństwo zdrowotne to nowy kierunek, który już od października br. rusza pod szyldem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. To dla Uczelni absolutna nowość edukacyjna, otwierająca przed kandydatami innowacyjne możliwości rozwoju i perspektywy ciekawej pracy w wielu sektorach, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo najcenniejszej wartości każdego człowieka.

Dlaczego warto złożyć dokumenty na ten kierunek?

Student ma szansę jako pierwszy w Polsce zdobyć dyplom licencjata bezpieczeństwa zdrowotnego, gdyż Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jako pierwsza w Polsce kształcić będzie specjalistów z tego obszaru. Przygotowała szereg atrakcyjnych specjalności, które wyróżnią absolwenta spośród wielu innych, ubiegających się w najbliższej przyszłości o dobrą posadę.

Jedną z ciekawszych propozycji specjalności jest zdrowie seksualne. Innowacyjne podejście wykwalifikowanej kadry do strefy trudnych zagadnień przełamuje tabu, na które nie powinno być miejsca we współczesnej cywilizacji. Jeszcze dekadę temu książki z pogranicza seksualności, erotyki budziły niesmak, rodziły kontrowersje, a u niektórych nawet niechęć. Czyżby tabu diametralnie przesunęło granicę? Dziś trudno być zaskoczonym treścią intymnego bloga czy artykułu z półki odważnych tabloidów. Może odważne czasopisma i telewizyjne show oddaliły społeczeństwo od lęku przed seksualnością, od pradawnego już „nie wypada o tym mówić”? Wciąż jednak sfera seksualności potrafi zaskakiwać i rodzić pytania, których wbrew pozorom jest coraz więcej. Bo człowiek więcej „konsumuje”, doświadcza, co sprawia, że wystawia na wielką próbę swoje bezpieczeństwo i zdrowie seksualne. Choroby przenoszone drogą płciową, nieplanowane macierzyństwo i problemy natury finansowej stanowią tylko połowę trudności. Kto wie czy więcej niebezpieczeństw nie czyha w strefie psychiki skrzywdzonego seksualnie partnera czy też ofiary przestępczego ekscesu? Seksualność zawsze będzie łączona z uczuciami, z wewnętrzną sferą człowieka, a tej nie da się skierować na rehabilitację. Kiedy zdrowie seksualne jest w niebezpieczeństwie, niezbędną wydaje się pomoc wykwalifikowanego specjalisty: wykształconego, empatycznego, pomagającego zbudować nowy rozdział życia i umiejącego szukać rozwiązań terapeuty. Właśnie takich specjalistów kształci się na bezpieczeństwie zdrowotnym. Trudno wyczerpać limit zapotrzebowania na ekspertów tej dziedziny.

Specjaliści komponujący nowy kierunek w WSB, o bezpieczeństwie zdrowotnym rozmawiali w jeszcze wielu innych aspektach. Nie było wielkim zaskoczeniem uruchomienie psychodietetyki oraz bezpieczeństwa żywności i w żywieniu, jako specjalności okrzykniętych mianem „modnych”. Obie te specjalności uczą, jak mądrze korzystać z odkryć naukowców, osiągnięć techniki w dziedzinie medycyny i sportu. Moda na zdrowie panuje i nic nie wskazuje na to, żeby oddała konkurentom miejsce na podium. Skuteczna i niewyniszczająca dieta, piękna sylwetka, wysportowane ciało w doborowej kondycji – to atuty, na które coraz częściej zwracamy uwagę. Co więcej, dbamy nie tylko o własne dobro, ale coraz częściej kontrolujemy stołówki naszych dzieci i menu rodziców przebywających pod okiem lekarzy. Świadomość społeczna w zakresie zdrowego żywienia i stylu życia wzrasta proporcjonalnie do naszych wymagań. Specjaliści z tego sektora są więc pożądani i nic nie wskazuje na to, aby ich potencjał mógłby zostać niewykorzystany.

Nieproporcjonalnie więcej uwagi, w stosunku do lat ubiegłych, skupiamy też wokół bezpieczeństwa ekologicznego. Wielka reforma segregacji odpadów i ich wtórnego wykorzystania to ostatnio temat numer jeden w polskich domach. Ale nie tylko zbliżanie się do skandynawskich wyników w tej dziedzinie, uchroni naszą ekologię. W kraju tak narażonym na niespodziewane amplitudy temperatur, gdzie powodzie i pożary zaskakują coraz częściej, wzrasta ryzyko związane z wystąpieniem szeregu naturalnych czynników, niebezpiecznych dla zdrowia. Nasze społeczne oczekiwania w stosunku do jakości i skuteczności działań wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sferze ekologicznej, również w obliczu klęsk i katastrof żywiołowych, wzrastają. Wykwalifikowana kadra, umiejąca diagnozować rodzaj i formę zagrożeń oraz ustalać sposoby profilaktyki oraz likwidacji ich skutków – powinna zostać wchłonięta przez rynek pracy zaraz po uzyskaniu dyplomu.

Jak widać, bezpieczeństwo zdrowotne łączy się z wieloma sferami naszego życia. A, że w myśli czarnoleskiej mądrości smak zdrowia poznajemy dopiero, jak się zepsuje – warto już dziś zabezpieczyć się na przyszłość i podjąć studia z receptą na jego ratunek.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Komentarze (0)

brak komentarzy…
Uniwersytet Gdański
Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Politechnika Łódzka
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie