Jakiego artykułu szukasz?

​Pasja lub studia? Nie musisz wybierać!

Chęć znalezienia pracy po zakończeniu studiów to główne kryterium wyboru uczelni przez maturzystów. Ale nie jedyne. Równie ważna jest także chęć realizowania własnych pasji i zainteresowań. Dobre uczelnie to zatem takie, które będą ten cel ułatwiać, a nie utrudniać. To, co definiuje nas jako ludzi, to przecież nie tylko wiedza, ale także to, co robimy w czasie wolnym.

​Pasja lub studia? Nie musisz wybierać!

Rozwój pasji to najlepsza inwestycja - to inwestycja w siebie. Dzięki temu możemy pogłębiać wiedzę, nabywać nowe umiejętności, poznawać nowych ludzi, nawiązywać kontakty, które kiedyś mogą zaowocować także w życiu zawodowym.

Zdaniem psychologów, posiadanie zainteresowań i wspieranie ich rozwoju to także klucz do wyższej samooceny i zadowolenia z życia. Pasja nadaje sens każdemu kolejnemu dniu i stanowi idealną odskocznię od bieżących problemów i zmęczenia. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii dostrzega wagę tego zjawiska od samego początku swojego istnienia. Władze wykazują chęć wykorzystania potencjału swoich studentów i wspierania ich indywidualnych predyspozycji.

„ - Wierzymy, że każdy posiada ogromny potencjał i jest wyjątkowy. Nie chcemy tworzyć identycznych absolwentów, odciśniętych od jakiegoś wzorca. Szanujemy ich indywidualność i staramy się ją wspierać” – przekonuje dr Bartłomiej Walas, dziekan Wydziału Turystyki i Ekologii.

Kluczem do sukcesu uczelni, poza otwartością światopoglądową, jest także możliwość wypracowania elastycznego, indywidualnego toku zajęć, dzięki czemu pasjonatom udaje się połączyć studia z aktywnością sportową, artystyczną i zawodową.

„ - Studiowałem turystykę, ale ogromnie pasjonowałem się e-sportem – mówi Piotr Sikorski, absolwent WSTiE. Swoją przygodę z Intel Extream Masters Katowice zacząłem w roku 2014, gdy w Internecie zobaczyłem ofertę wolontariatu. Zapisałem się. Poznałem wiele ważnych osób - od sponsorów, managerów, dyrektorów po najlepszych zawodników z wielu gier. Z niektórymi mam kontakt do tej pory. Są to celebryci świata e-sportu. To był dopiero początek mojej kariery”.

Piotr, tak jak i wielu innych studentów znajdujących się w podobnej sytuacji, może liczyć na pomoc wykładowców. Wspierają rozwój pasji, pomagają łączyć studia z działalnością pozanaukową, pomagają zakwalifikować się na praktyki i staże. Filozofia uczelni odzwierciedlona jest także w samych kierunkach studiów i specjalizacjach, które oferowane są studentom. Są one tworzone tak, aby odpowiadały nie tylko wymogom rynku pracy, ale także zainteresowaniom młodych ludzi.

„ - Od zawsze byłam miłośniczką podróży” – przyznaje Beata Nikiel, absolwentka WSTiE. „Dzięki tej uczelni przeżyłam niezapomnianą, 3-miesieczną przygodę na Gran Canarii, gdzie odbywałam praktyki zawodowe. Poza tym poznałam świetnych ludzi, z którymi mam kontakt do dziś. Swoją kolejną pasję, czyli siatkówkę, realizowałam, prowadząc sekcję sportową. To było bardzo wartościowe 5 lat mojego życia” – dodaje.

Więcej informacji na temat uczelni: www.wste.edu.pl

Komentarze (0)

brak komentarzy…
Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Politechnika Łódzka
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji