Podyplomowe, praktyczne? Z pewnością na WSPA!
Studia podyplomowe to dla większości słuchaczy „powrót po latach” do akademickiej formy zdobywania wiedzy. Warto jednak podkreślić, że ten rodzaj studiów to nieco inna, wyjątkowa pod wieloma względami przygoda.
- Co motywuje słuchaczy do podjęcia studiów podyplomowych? Powody są naprawdę różne. Dla jednych to zamiłowanie do nauki, odkrywania i ciągłego rozwoju osobistego. Dla innych to możliwość zmiany ścieżki kariery, przygotowywanie się do awansu lub zwyczajnie konieczność posiadania świadectwa ukończenia studiów, ponieważ wybrany przez nich zawód tego wymaga. W każdym przypadku, bez względu na to czym kierowali się nasi studenci podejmując decyzję o kolejnym etapie ich edukacji, jak również o wyborze naszej uczelni, dbamy o to, by czuli, że to była bardzo dobra decyzja – Elwira Przybylska, Kanclerz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
Studia podyplomowe to dla większości słuchaczy „powrót po latach” do akademickiej formy zdobywania wiedzy. Warto jednak podkreślić, że ten rodzaj studiów to nieco inna, wyjątkowa pod wieloma względami przygoda. To inne relacje z uczelnią, inne relacje ze współsłuchaczami, inna motywacja i inne zaangażowanie podczas zajęć. Powrót po latach do zajęć, zaliczeń i egzaminów przywołuje mnóstwo pozytywnych wspomnień z lat studenckich. To wszystko sprawia, że motywacja do pracy jest na bardzo dużym poziomie i niewątpliwie ma pozytywny wpływ na realizację studiów. Słuchacze aktywnie zadają pytania, podejmują dyskusje, między zjazdami uzupełniają wiedzę co ma ogromny wpływ na dobrą atmosferę w grupie, a z drugiej strony staje się bardzo merytorycznym podłożem do współtworzenia zajęć z wykładowcami. Słuchacze studiów podyplomowych to osoby ambitne, najczęściej doświadczone w swojej dziedzinie, to praktycy szukający eksperckiej wiedzy, dlatego też sposób prowadzenia zajęć, jak również zakres prezentowanej wiedzy muszą być w odpowiedni sposób dobrane.
- Uczelnie w województwie lubelski oferują szeroką gamę kierunków studiów wyższych, których programy mogą być podobne, ale to co wyróżnia naszą uczelnię to silne zorientowanie na praktyczne aspekty związane z potrzebami słuchaczy. Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobywana w trakcie studiów podyplomowych może być wykorzystywana po każdych zajęciach, dlatego do współpracy zapraszamy naukowców, ekspertów i praktyków nie tylko z regionu, którzy posiadają wiedzę, doświadczenie i przede wszystkim umiejętność dzielenia się nią. Studia podyplomowe to po części również powrót do teorii, która w trakcie aktywności zawodowej schodzi na dalszy plan. Udział w zajęciach to w nowe spojrzenie na siebie i najbliższe otoczenie, to sposób na rozumienie występujących w życiu zawodowym i prywatnym zjawisk kulturowych, społecznych, biznesowych i technologicznych. – dr Marcin Smolira, Rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie stale dostosowuje program edukacji do sygnałów płynących z rynku. Elastyczność uczelni w zakresie projektowania kierunków studiów podyplomowych to z jednej strony współpraca z firmami, organizacjami i instytucjami, które zgłaszają potrzeby edukacyjne całych grup, ale ta elastyczność to również zainteresowania osób indywidualnych.
- Zespół zajmujący się organizacją studiów podyplomowych jest zawsze otwarty na współpracę. Słuchamy opinii i sugestii naszych studentów i prowadzących, jak również partnerów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu stale ulepszamy i aktualizujemy programy tradycyjnych kierunków, jak również uruchamiamy całkiem nowe studia. Nasza uczelnia nie tylko w nazwie ma przedsiębiorczość i nie tylko uczy przedsiębiorczości, ale również sama działa przedsiębiorczo. Dzięki temu nasza oferta studiów podyplomowych jest tworzona i wdrażana jak „na zamówienie”. Jesteśmy w stanie uruchamiać nowe grupy i nowe kierunki praktycznie w każdym momencie oraz stale aktualizujemy programy o najnowsze zmiany – Anna Habza, Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSPA.
W swojej ofercie uczelnia ma różne kierunki studiów podyplomowych, m.in. Informatyka śledcza, Akademia Menadżera Sprzedaży, Inspektor Danych Osobowych, Zarządzanie i cło w obrocie międzynarodowym, Dietetyka i wiele innych. Warto wspomnieć również, że można uzyskać dofinansowanie do studiów podyplomowych może z miejsca pracy, Krajowego Funduszu Szkoleniowego lub Bazy Usług Rozwojowych.
Szczegóły dotyczące studiów podyplomowych są dostępne na stronie www.wspa.pl/studia-podyplomowe/ oraz w Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń (pokój 105), tel. 81 452 94 74, e-mail: spd@wspa.pl