Jakiego artykułu szukasz?

Politechnika Gdańska. My inspirujemy – ty rozwijasz swoje pasje.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wybór studiów to dla maturzystów jedna z najważniejszych decyzji. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze uczelni? Warto się dobrze zastanowić, by kolejne kilka lat nauki spędzić w środowisku, które stawia przed swoimi studentami coraz to nowe wyzwania, inspiruje, motywuje do zadawania trudnych pytań i poszukiwania odpowiedzi. Wybierz taką uczelnię, na której będziesz realizować swoje pasje i która będzie się troszczyć o rozwój twoich talentów.

Politechnika Gdańska. My inspirujemy – ty rozwijasz swoje pasje.

Inspiracja i motywacja, kreatywność, elastyczność i partnerskie podejście do studenta to cechy, które znajdziesz na Politechnice Gdańskiej, nowoczesnej i prestiżowej uczelni o wieloletniej tradycji. W tym roku na studiach pierwszego stopnia na maturzystów czeka ponad cztery tysiące miejsc na 34 kierunkach, w tym 6 kierunków prowadzonych w języku angielskim, 4 kierunki międzywydziałowe i 2 międzyuczelniane.

Studiuj w Gdańsku

Bądź gotowy do przeżycia wyjątkowej przygody, ale pamiętaj też, że studia na drugiej najlepszej uczelni badawczej w kraju wymagają zaangażowania i dobrej organizacji. Z pewnością zdarzy ci się zarwać niejedną noc nad książkami, jednak jedno jest pewne: czasem będzie łatwiej, czasem trudniej, ale z pewnością zawsze ciekawie. Codzienna gimnastyka szarych komórek owocuje fascynującymi, a czasem wystrzałowymi projektami. Dodatkowo, Gdańsk i jego okolice dają ci wiele ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu: od porannego joggingu nad brzegiem morza, przez żeglarstwo i kitesurfing, na muzycznych festiwalach i gwarnych knajpkach na starówce kończąc.

Dołącz do najlepszych

Jako student Politechniki Gdańskiej będziesz miał możliwość współpracy z najlepszymi firmami z Pomorza, dołączysz do uczelnianych projektów naukowych i być może to właśnie ty stworzysz rewolucyjne rozwiązanie w zakresie sztucznej inteligencji, biotechnologii lub informatyki. Tak jak Łukasz Osowski, który wraz z kolegami z roku stworzył najlepszy w swoim czasie syntezator mowy Ivona, który został kupiony przez międzynarodowego giganta, firmę Amazon. Polski syntezator mowy stanowił dla Amazona podwalinę pod innowacyjny produkt Alexa, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie. Obecnie Łukasz Osowski wykorzystuje swoje doświadczenia i umiejętności, tworząc aplikację VIKA – technologię propagującą i wspierającą prowadzenie zdrowego trybu życia.

Bądź innowacyjny

Jeśli postanowisz pozostać na uczelni i rozwijać karierę naukową, będziesz mieć możliwość korzystania z bogatego zaplecza i doświadczenia politechnicznego. Agnieszka Mikołajczak, absolwentka i doktorantka PG jest pomysłodawczynią i projektantką aplikacji mobilnej, która może diagnozować znamiona skórne pod kątem zmian nowotworowych. Badaczka jest przykładem osoby, która już w trakcie studiów wiedziała, że swoją pracę naukową zwiąże z tematyką społeczną. Tematem jej pracy inżynierskiej było diagnozowania znamion skórnych. W ten sposób powstał algorytm i aplikacja, wspomagana sztuczną inteligencją, którą można zainstalować na zwykłym komputerze.

Eksperymentuj z PG

Studenci Politechniki Gdańskiej biorą udział w wielu interesujących i innowacyjnych projektach, a swoje zainteresowania mogą pogłębiać w prężnie działających na uczelni kołach naukowych. Jednym z ciekawych projektów prowadzonych na PG jest HEDGEHOG, w którym brali udział między innymi studenci Wydziału Mechanicznego. Celem tego eksperymentu naukowego było zbadanie środowiska dynamicznego (drgań i przyspieszeń) oraz termicznego rakiety sondażowej, która wystartowała z kosmodromu Esrange w Kirunie w północnej Szwecji i wzbiła się w przestrzeń kosmiczną na wysokość ponad 80 kilometrów.


Wybierz Politechnikę Gdańską

Wybierając Politechnikę Gdańską, dołączysz do społeczności akademickiej, która ma odwagę wychodzić poza schematy i tworzy innowacyjne rozwiązania na wielu polach. Studiują tu ludzie o otwartych umysłach i szerokich horyzontach, odważni odkrywcy zmieniający świat, którzy często jeszcze w trakcie trwania studiów zakładają firmy odnoszące sukcesy. Wejdź na stronę omg.gda.edu.pl i przekonaj się, co dadzą ci studia na Politechnice Gdańskiej.


Komentarze (0)

brak komentarzy…
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Politechnika Łódzka
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Uniwersytet Gdański
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie