Politechnika Lubelska – inżynieria materiałowa
Studia oferowane przez Politechnikę Lubelską na kierunku inżynieria materiałowa można realizować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.
Politechnika Lubelska ma w swojej ofercie kierunek inżynieria materiałowa. Są to studia dla osób zainteresowanych chemią, matematyką i informatyką jednocześnie. Na inżynierii materiałowej studenci rozwijają swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie procesów wytwarzania i badania materiałów, ich budowy oraz zastosowania.
Studia na kierunku inżynieria materiałowa można realizować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Na studiach inżynierskich I stopnia nie przewidziano specjalności. Na studiach magisterskich II stopnia można wybrać jedną spośród dwóch specjalności: inżynieria powierzchni lub inżynieria kompozytów.
Przykładowe przedmioty realizowane na kierunku inżynieria materiałowa to: matematyka, inwestycje w przedsiębiorstwie, podstawy elektrotechniki i elektroniki, technologie informacyjne, chemia, wprowadzenie do nauki o materiałach, inżynierskie techniki komputerowe.
Absolwenci inżynierii materiałowej potrafią korzystać z informacji technicznej oraz wytycznych projektowych procesów i urządzeń przetwarzających materiały. Potrafią także obsługiwać specjalistyczne oprogramowanie. Absolwenci tego kierunku studiów to specjaliści inżynierii powierzchni, materiałów funkcjonalnych lub polimerowych, którzy mogą podjąć pracę w jednostkach doradczych i projektowych oraz przedsiębiorstwach obrotu materiałami inżynierskimi.
Kierunek prowadzony jest na Wydziale Mechanicznym, który jest najstarszym wydziałem Politechniki Lubelskiej. Studenci oprócz nauki, w wolnym czasie, mogą korzystać z oferty organizacji działających na uczelni. Pasje sportowe można rozwijać w Akademickim Klubie Sportowym, Sportowym Klubie Kick-Boxingu, Yacht Clubie Politechniki Lubelskiej. Uzdolnieni muzycznie mogą zapisać się do Chóru Akademickiego, istnieje także kilka grup tanecznych i zespołów muzycznych.
Politechnika Lubelska powstała w 1953 roku. Obecnie posiada 6 wydziałów, prowadzi 17 kierunków i ponad 70 specjalności nauczania. Główne kierunki badań naukowych związane są z rozwojem konstrukcji i technologii, ochroną środowiska oraz oszczędnością materiałów i energii.
Studenci do dyspozycji mają bibliotekę, nowoczesną aparaturę naukową, a kampus uczelni tj. wydziały, akademiki, stołówka, przychodnia i obiekty sportowe położone są w jednym miejscu. Studenci mogą skorzystać z wymiany i praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus. Politechnika Lubelska dla swoich studentów przygotowała także szeroką ofertę wsparcia stypendialnego.
Więcej informacji można uzyskać na: http://www.pollub.pl