Politechnika Opolska – inżynieria chemiczna i procesowa
Politechnika Opolska proponuje kandydatom na studia kierunek inżynieria chemiczna i procesowa.
Inżynieria chemiczna i procesowa to dział wiedzy i techniki zajmującym się procesami, w których zmianie ulegają skład oraz właściwości substancji we wszystkich stanach skupienia.
Domeną inżynierii chemicznej i procesowej jest opis procesów, w których zachodzą przemiany substancji. Stanowi to podstawę projektowania, eksploatacji, oraz optymalizacji i sterowania instalacjami produkcyjnymi w wielu dziedzinach przemysłu. Inżynieria chemiczna i procesowa zajmuje się problemami technicznymi realizacji procesów przemiany substancji takimi jak: podgrzewanie, chłodzenie, skraplanie, krystalizacja, wrzenie, odparowanie, suszenie, destylacja.
Kandydaci na ten kierunek studiów powinni posiadać ścisły umysł, chęć do poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań technicznych i gotowość do stałego doskonalenia się.
Na Politechnice Opolskiej inżynierię chemiczną i procesową można studiować na studiach inżynierskich I stopnia. Do wyboru jest tryb stacjonarny lub niestacjonarny. Studia trwają 7 semestrów w trybie stacjonarnym i 8 semestrów w trybie niestacjonarnym.
Treści kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa obejmują np.: matematykę, fizykę, chemię, przenoszenie i bilansowanie masy, pędu i energii maszyny, inżynierię środowiska oraz grafikę inżynierską.
Absolwenci kierunku znajdą pracę w różnych gałęziach przemysłu np. w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, kosmetycznym, metalurgicznym, energetycznym, maszynowym, czy ochrony środowiska.
Studia na Politechnice Opolskiej to m.in.: wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna, odpowiednio wyposażone laboratoria dydaktyczne i naukowe, platforma e-learningowa. Studenci tej uczelni mogą działać w kołach naukowych oraz sekcjach Akademickiego Związku Sportowego. Mogą także starać się o zakwaterowanie w domach studenta oraz stypendia naukowe i socjalne.
Inżynieria chemiczna i procesowa prowadzona jest na Politechnice Opolskiej przez Wydział Mechaniczny, na którym studiować można jeszcze: energetykę, inżynierię środowiska, mechanikę i budowę maszyn oraz mechatronikę.
Uczelnia prowadzi także liczne nadprogramowe kursy i szkolenia. Przy Politechnice Opolskiej działa Akademickie Biuro Karier, które pomaga w znalezieniu praktyk i zatrudnienia.
Więcej informacji o studiach na Politechnice Opolskiej można znaleźć na: http://www.po.opole.pl/