Politechnika Warszawska - inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych
Politechnika Warszawska zaprasza na przyszłościowy kierunek studiów, którym jest inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych.
Studia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych prowadzone są jako inżynierskie studia I stopnia w trybie stacjonarnym. Kierunek ten dostępny jest też w języku angielskim (Electric and Hybrid Vehicles Engineering).
Do wyboru są trzy specjalności:
- pojazdy ekologiczne
- pojazdy autonomiczne
- pojazdy niekonwencjonalne
Przyszli inżynierowie uczęszczają na wykłady, ćwiczenia audytoryjne, laboratoria, ćwiczenia projektowe oraz praktyki. Przykładowe przedmioty to: mechanika ogólna, podstawy modelowania geometrycznego, metrologia i zamienność, jonika i fotonika, maszyny elektryczne, ogniwa paliwowe, elektrochemia, materiały magnetyczne, inżynieria programowania, systemy automatyki.
Studia na tym kierunku umożliwiają zdobycie wiedzy koniecznej m.in. do projektowania oraz obsługi złożonych układów technicznych z akumulacją energii, czy umiejętności inżynierskiej analizy konstrukcji. Program kształcenia na kierunku inżynieria pojazdów elektrycznych i hybrydowych ma na celu wykształcenie inżynierów, który będą przygotowani w sytuacji intensywnego rozwoju nauki i techniki, będących gotowymi podjąć pracę w zakresie konstrukcji napędów elektro-mechanicznych w szczególności dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych.
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym, przemyśle maszyn roboczych, drogowych i transportu bliskiego, w gałęziach gospodarki takich jak transport lub energetyka, przy projektowaniu, produkcji lub nadzorze. Po skończeniu nauki na inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych naukę można kontynuować na studiach II stopnia na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni.
Studia z inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych prowadzone są na Wydziale Samochodowym i Maszyn Roboczych. Studenci tej jednostki mogą realizować indywidualny program studiów, uczęszczając na zajęcia prowadzone na innych Wydziałach Politechniki Warszawskiej i innych uczelniach np. na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Wzornictwa Przemysłowego).
Politechnika Warszawska jest najstarszą i jedną z największych uczelni technicznych w Polsce. Kształci ponad 36 tysięcy osób na 19 wydziałach. Uczelnia ma podpisane 576 umów o współpracy międzynarodowej. Politechnika Warszawska zapewnia swoim studentom programy stypendialne, miejsca w akademikach dla 6 tysięcy osób, możliwość rozwoju w kołach naukowych i uczestnictwa w konkursach oraz wymianach studenckich.
Więcej informacji o studiach na Politechnice Warszawskiej można znaleźć na: http://www.pw.edu.pl