Politechnika Warszawska świętuje i zaprasza
W dniach 12 - 18 listopada Politechnika Warszawska zaprasza do siebie wszystkich chętnych i oferuje szereg atrakcji. W programie przewidziano Piknik Studenckich Kół Naukowych, debatę o kształceniu inżynierów, zwiedzanie uczelnianych laboratoriów, czy Biblioteki Głównej PW.
Piknik Studenckich Kół Naukowych to okazja do spotkania z wynalazcami i konstruktorami, np. pierwszego polskiego satelity PW SAT, czy startującego w wyścigach Formuły SAE bolidu WUT Racing. Piknik odbędzie się przed Gmachem Głównym PW w czwartek, 15 listopada.
Tego samego dnia na stadionie Syrenki studenci i wykładowcy będą mogli zmierzyć się w biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Najlepszy, zdaniem studentów, nauczyciel akademicki uczelni odbierze nagrodę „Złotej Kredy”. Atrakcją będą również wybory Miss i Mistera PW, organizowane po raz siódmy. Dla tych, którym zabraknie miejsca w Dużej Auli PW przygotowano specjalny namiot przed Gmachem Głównym, w którym będzie można śledzić przebieg rywalizacji.
Piątek, 16 listopada to „Dzień Absolwenta”. Odbywająca się tego dnia debata „Kształcenie na Politechnice a potrzeby rynku pracy" i spotkania z odnoszącymi sukcesy zawodowe absolwentami Politechniki przybliżą tematykę kariery inżyniera.
Wszyscy, którzy na własne oczy chcą zobaczyć gdzie, w jakich miejscach i otoczeniu dokonywane są ważne odkrycia naukowe, mogą odwiedzić Politechnikę w niedzielę, 18 listopada. Zwiedzanie uczelni wraz z przewodnikiem będzie możliwe od godz. 10.00.
Obchodom „Święta Politechniki Warszawskiej” będą towarzyszyły rozmaite wydarzenia. 9 i 10 listopada w Gmachu Architektury Teatr Politechniki Warszawskiej zaprezentuje spektakl „Poskromienie Złośnicy”. W Muzeum Politechniki Warszawskiej 12 listopada zostanie otwarta wystawa „Związki Politechniki Warszawskiej z Politechniką Ryską”. Od 15 do 18 listopada na Wydziale Fizyki PW odbędzie się XI Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych Fizyków.
20 listopada swoją działalność rozpocznie laboratorium „Baylab” - wspólne przedsięwzięcie PW i firmy Bayer, które będzie służyło edukacji młodzieży. W tym „multimedialnym salonie popularno-naukowy”, będzie można poznać innowacyjne projekty badawcze z obszarów: medycyny, ochrony roślin i inżynierii materiałowej.
Prezentowane będą w nim animowane i trójwymiarowe filmy (np. o ludzkich i roślinnych tkankach). Będzie można wziąć udział w grach i doświadczeniach chemicznych, fizycznych i biologicznych. Dla gimnazjalistów organizowane będą warsztaty doświadczalne, a dla starszych gości debaty popularno-naukowe i spotkania z pasjonatami z różnych dziedzin.
Szczegółowy program „Święta Politechniki Warszawskiej” jest dostępny TUTAJ
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl