Jakiego artykułu szukasz?

Politechnika Warszawska - zarządzanie i inżynieria produkcji.

Absolwenci tego kierunku na PW uzyskują wykształcenie zarówno w obszarze nauk organizacji i zarządzania, nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych, jak również w obszarze nauk technicznych.
Politechnika Warszawska -  zarządzanie i inżynieria produkcji.

Politechnika Warszawska (PW) wśród bogatej oferty kształcenia oferuje kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji.

Wydział Inżynierii Produkcji na PW prowadzi kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji. Studia obejmują kształcenie na poziomie inżynierskim (3,5-letnie stacjonarne i 4-letnie niestacjonarne) oraz magisterskim (2-letnie w obu trybach nauczania).

Program studiów na zarządzaniu i inżynierii produkcji obejmuje wiedzę związaną z przemysłami: motoryzacyjnym, precyzyjnym, lotniczym, maszynowym i elektromaszynowym, w tym wyrobów powszechnego użytku, okrętowym oraz poligraficznym. Przygotowuje z zakresu organizacji i zarządzania.

Absolwenci uzyskują wykształcenie zarówno w obszarze nauk organizacji i zarządzania, nauk ekonomicznych, prawnych i społecznych, jak również w obszarze nauk technicznych.

Ciekawe specjalności do wyboru mają studenci zarządzania i inżynierii produkcji.

Na studiach inżynierskich są to:

  • inżynieria procesów produkcyjnych - wiedza z zakresu projektowania procesów produkcyjnych, technik wytwarzania, obejmująca kontrolę jakości, automatyzację oraz komputerowy nadzór nad wytwarzaniem i danymi,
  • systemy CAD/CAM - wiedza z zakresu szeroko rozumianego komputerowego projektowania: detali (2D, 3D), procesów i obrabiarek.
  • Przykładowe przedmioty specjalności: metodyka projektowania, CAD - ProEngineer, projektowanie obrabiarek NC, CAM - Pro Engineer, sztuczna inteligencja,
  • informatyczne systemy zarządzania – przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w projektach wdrażania informatycznych systemów informatycznych wspierających zarządzanie (ERP,CRM, BI) zarówno w MSP jak również w dużych międzynarodowych korporacjach,
  • zarządzanie produkcją – wiedza z zakresu organizacji procesów produkcyjnych, zasad projektowania technologiczno-organizacyjnego, planowania i sterowania produkcją, organizacji służb pomocniczych przedsiębiorstwa (transportowych, magazynowych, remontowych, narzędziowych, energetycznych itp.), logistyki, kontroli i sterowania jakością, metod i technik organizatorskich.

Studia magisterskie realizowane są w ramach specjalności:

  • zarządzanie i inżynieria produkcji zglobalizowanej (w języku polskim),
  • global production engineering and management (w języku angielskim).

Co po studiach?

Absolwenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji będą poszukiwani w przedsiębiorstwach, gdzie trzeba łączyć wiedzę inżynierską w zakresie technologii produkcji z wiedzą z zakresu zarządzania, umiejętnie stosować systemy informatyczne w sferze zarządzania oraz przygotowania i organizacji produkcji, kierować systemem zarządzania jakością, systemami produkcyjnymi, zespołami ludzkimi.

Inne kierunki na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej (PW) to: automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, papiernictwo i poligrafia. Studia na wydziale dają możliwość kształtowania przez studenta programu studiów przez dobór przedmiotów obieralnych, specjalności i profili dyplomowania oraz tematyki prac przejściowych i dyplomowych.

Przez pierwszych sześć semestrów studiów I stopnia studentom podawana jest podstawowa wiedza właściwa dla studiów technicznych i studiowanego kierunku. Na semestrze VII studenci wszystkich kierunków piszą pracę dyplomową inżynierską.

Komentarze (3)

Pracownik
Pamiętajcie, że ten kierunek można również studiować na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej - gdzie naucza zarządzania prawie setka osób a nie 19!
15.06.2015
01.02.2015
Student
Też odradzam. Zdecydowanie lecą na kasę. 99% studentów coś poprawia. Stawiają absurdalne wymagania, mimo wątpliwej renomy.
Justyna
Bardzo słaby wydział. Nie polecam, a wręcz stanowczo odradzam.
27.12.2014