Położnictwo i Ratownictwo Medyczne w ofercie WUMed
Do końca października trwa rekrutacja na nowe kierunki studiów: Położnictwo i Ratownictwo medyczne, realizowane w Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka.
Ruszyły zapisy na kolejne kierunki medyczne w Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka. Rekrutacja potrwa aż do końca października.
- Postanowiliśmy uruchomić studia jeszcze w tym roku akademickim. W związku z trudną sytuacją w ochronie zdrowia uważamy, że pilne kształcenie kadr medycznych jest priorytetem. Przygotowanie do zawodu wykwalifikowanych medyków to proces, co najmniej kilkuletni. Nie ma więc na co czekać. - mówi rektor uczelni, dr Waldemar Dębski.
Władze uczelni ponownie podkreślają swoją powinność reagowania na potrzeby społeczne i rynku pracy. Tą najpilniejsza jest zasilenie kadr medycznych o nowe pokolenia specjalistów: pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych.
WUMed zaprasza na studia Położnicze licencjackie i magisterskie oraz Ratownictwo Medyczne - studia licencjackie. Oba kierunki dostępne są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Jak zapewnia prorektor ds. dydaktyki i rozwoju uczelni prof. Joanna Jasińska, uczelnia jest w pełni przygotowana do przyjęcia studentów na nowe kierunki studiów.
- Dysponujemy profesjonalnie wyposażonymi pracowniami praktycznej nauki zawodów medycznych: położnictwa, ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, fizjoterapii, kosmetologii i dietetyki. Zapewniamy również praktyki we współpracujących z nami renomowanymi ośrodkami ochrony zdrowia na terenie Warszawy. - mówi prof. Jasińska
Wszystkie szczegóły dotyczące nowych kierunku studiów opublikowane są na stronach kierunku Położnictwo i Ratownictwo Medyczne.
Rekrutacja na te kierunki potrwa do 30 października 2021 r.
***
Warszawska Uczelnia Medyczna (d. Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych) to pierwsza niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce. Kształci studentów od 1991r. Łączy tradycję i doświadczenie, z najnowszymi technologiami. Misją uczelni jest wykształcenie profesjonalnej kadry w zawodach medycznych. Uczelnia wypełnia ją, prowadząc studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne(licencjat), kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka (w tym specjalizacja – systemy informatyczne w ochronie zdrowia) i studia licencjackie na kierunku administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
WUMed oferuje także kształcenie podyplomowe w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Atutem uczelni są profesjonalnie wyposażone pracownie umiejętności praktycznych. Do dyspozycji studentów oddano m.in. pracownie: umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej, ćwiczeń grupowych, pracownie anatomii, fizjologii i diagnostyki funkcjonalnej. Do zajęć dydaktycznych wykorzystywane są także profesjonalne pracownie dietetyczne i kosmetologiczne oraz komputerowe z najnowocześniejszym sprzętem i oprogramowaniem. WUMed współpracuje z renomowanymi placówkami ochrony zdrowia, w zakresie praktyk studenckich i staży zawodowych, w tym ze szpitalami: Praskim, Wolskim, Solec, Czerniakowskim, Bródnowskim, Specjalistycznym im. Świętej Rodziny, Dziecięcym im. J. Bogdanowicza oraz Instytutami: Pomnik Centrum Zdrowia dziecka oraz Narodowym Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Partnerem WUMed jest także lider rozwiązań informatycznych w ochronie zdrowia firma Comarch Healthcare. Podstawą strategii WUMed jest rozwój. Stale modernizowane są warunki nauczania, unowocześniane pracownie specjalistyczne, pozyskiwana jest wysoce wykwalifikowana kadra dydaktyczna. Powstają nowe kierunki kształcenia w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu odpowiadające zapotrzebowaniu społecznemu i rynkowi pracy.
Atutem uczelni jest własny, rozbudowany, komfortowy kampus w dogodnej lokalizacji stolicy. Do dyspozycji studentów oddano: ponad 60 dydaktycznych, bibliotekę uczelnianą, punkty gastronomiczne, salę sportową, amfiteatr, parking strzeżony i ogrody rektorskie.
W sytuacji pandemii uczelnia prowadzi nauczanie hybrydowe. Zajęcia praktyczne odbywają się w rygorze sanitarnym.