Poznaj ofertę edukacyjną Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
Informator akademicki SGSP na rok 2016/17 SGSP zawiera użyteczne informacje na temat uczelni i proponowanej oferty dydaktycznej, w tym studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz 11 rodzajów studiów podyplomowych.
Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) w Warszawie zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok 2016/17. Ukazał się właśnie Informator akademicki SGSP oraz nowość! "Biuletyn WIBC" − publikacja Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego. Materiały są dostępne zarówno wersji drukowanej jak i online.
Informator akademicki zawiera użyteczne informacje na temat uczelni i proponowanej oferty dydaktycznej, w tym studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz 11 rodzajów studiów podyplomowych.
Aktualne tabele rekrutacyjne w przejrzysty sposób przedstawiają kierunki kształcenia oraz specjalizacje a także zawierają listę wymaganych w procesie rekrutacji dokumentów oraz terminy ich składania. Studenci SGSP mogą korzystać z bogatej oferty praktyk krajowych i zagranicznych oraz uczestniczyć w międzynarodowej wymianie studenckiej (Erasmus+). Do studiowania w SGSP dodatkowo zachęca możliwość działania w studenckich kołach naukowych czy sekcjach sportowych. Co warte podkreślenia, uczelnia prowadzi bogatą działalność badawczo-rozwojową, w tym o charakterze komercyjnym.
Nowością jest pierwsze wydanie "Biuletynu WIBC", które właśnie się ukazało. To publikacja Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego zawierająca użyteczne informacje dotyczące wydziału i kierunków kształcenia, a także perspektyw zawodowych, w tym przykłady ścieżek zawodowych absolwentów. Czym się różnią oferowane przez wydział kierunki: inżynierii bezpieczeństwa cywilnego i bezpieczeństwa wewnętrznego? Jak w praktyce wykorzystać nabytą wiedzę i umiejętności? W jakich zawodach mogą podejmować pracę absolwenci? – na te i inne pytania odpowiadają kierownicy katedr WIBC.
Jak się można dowiedzieć z publikacji, WIBC to wydział nowoczesny wychodzący naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, zarówno w aspekcie wyposażenia studentów w wiedzę, jak i umiejętności, między innymi z obszarów: zarządzania i planowania kryzysowego, obrony cywilnej, ochrony infrastruktury krytycznej, programowania obronnego, analizy i redukcji ryzyka wystąpienia sytuacji kryzysowej, edukacji dla bezpieczeństwa, bezpieczeństwa i higieny pracy.
Zapraszamy do studiowania w SGSP!
****
Szkoła Główna Służby Pożarniczej jest publiczną uczelnią służb państwowych, kształcącą i wychowującą strażaków Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy innych służb i straży oraz osoby cywilne w zakresie bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności. Co warte podkreślenia – to jedyna uczelnia w Polsce kształcąca kadrę oficerską PSP oraz wiodąca placówka akademicka przygotowującą cywilnych specjalistów w zakresie bezpieczeństwa cywilnego i pożarowego.
SGSP prowadzi innowacyjne badania w zakresie inżynierii bezpieczeństwa, w szczególności w obszarze ochrony przeciwpożarowej i ochrony ludności − w tym również dla podmiotów zewnętrznych. Do zadań uczelni, jako jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, należy udział w akcjach ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych lub likwidacji miejscowych zagrożeń, a także wykonywanie innych zadań określonych ustawą o PSP. Zadania te realizowane są przede wszystkim poprzez Szkolną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą.
Misją Szkoły Głównej Służby Pożarniczej jest kształcenie kadry oficerskiej na potrzeby rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz kadr w zakresie: oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia przed tymi zagrożeniami, a także wychowanie studentów i prowadzenie badań z zakresu bezpieczeństwa obywateli.
Działalność naukowo-dydaktyczna uczelni prowadzona jest na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (studia I i II stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa) oraz na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego (studia I stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa oraz studia I i II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne). Według stanu na bieżący rok akademicki 2015/16, na uczelni na obu wydziałach studiuje blisko 2 tys. studentów zaś na studiach podyplomowych blisko 500 osób.