Poznaj opinie o Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej
Obowiązujący obecnie model kształcenia w AHE polega na zmianie tradycyjnej relacji wykładowcy ze studentem. Wykładowca staje się coachem, pracującym ze studentem na zasadzie partnerstwa i kooperacji. Twórcze metody kształcenia uczą realizacji innowacyjnych projektów, umiejętności współdziałania z innymi, przetworzenia pomysłów na efekt finansowy.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi od 1993 roku wprowadza do przestrzeni edukacyjnej w Polsce innowacyjne podejście do kształcenia. Uczelnia dzięki stosowanym metodom kształcenia przygotowuje swoich studentów do nowego sposobu pracy, zbierającego pozytywne opinie wśród pracodawców.
Obowiązujący obecnie model kształcenia w AHE polega na zmianie tradycyjnej relacji wykładowcy ze studentem. Wykładowca staje się coachem, pracującym ze studentem na zasadzie partnerstwa i kooperacji. Natomiast student aktywnie zdobywa wiedzę, którą potrzebuje do realizacji projektów. Metoda projektów stosowana w AHE polega na rozwiązywaniu realnych problemów firm i instytucji zewnętrznych współpracujących z Uczelnią, aby student miał kontakt z bieżącymi zadaniami stojącymi przed daną placówką, zdobywał praktykę zawodową i przygotowywał się do wymagań rynku pracy. Dzięki zastosowaniu tej metody student rozwinie swoje umiejętności i kompetencje, nauczy się samoorganizacji pracy, dyscypliny i odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
Twórcze metody kształcenia w AHE uczą formułowania i realizacji innowacyjnych projektów, umiejętności współdziałania z innymi, przetworzenia pomysłów na efekt materialny, a także finansowy. Uczelnia zbiera opinie o realizowanych projektach, kryterium oceny jakości projektu jest jego przydatność dla firmy i instytucji zewnętrznej.
Projekty studentów
Studenci AHE, kierunku pedagogika zorganizowali i przeprowadzili kampanię społeczną. Zwieńczeniem kampanii był koncert charytatywny, w czasie którego zebrano 5071,70 zł. Kwota została przekazana do Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu. Projekt zrealizowano w ramach przedmiotów: Psychologiczne uwarunkowania niedostosowania społecznego oraz Projekt własnego przedsięwzięcia.
Projekt uzyskał pozytywne opinie władz AHE, stając się przykładem dla kolejnych przedsięwzięć. Absolwent kierunku pielęgniarstwo, Paweł Anioł
wydał dzięki pomocy Uczelni bajkę dla dzieci „Misiak Serduszko” oraz stał się inicjatorem akcji charytatywnej „PS. Z SERCA”.
Absolwent kierunku Kulturoznawstwo powołał do życia Festiwal Art of Breaking, poświęcony tańcu Break Dance. Festiwal jest pierwszym tak dużym wydarzeniem w województwie łódzkim.