Programu ERASMUS w PWSZ w Pile
Niepowtarzalny! Wyjątkowy! Międzynarodowy! Taki jest programu ERASMUS w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile.
PRAWIE TRZY RAZY WIĘCEJ ŚRODKÓW NA ERASMUSOWĄ DZIAŁANOŚĆ!
Współpraca międzynarodowa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile rozwija się w błyskawicznym tempie o czym najlepiej świadczą liczby - w roku akademickim 2011/2012 Uczelnia uzyskała 41,370 tys. euro na działania w ramach Programu Erasmus, a na rok 2012/2013 aż 146,925 tys. euro, co stawia PWSZ na 65 miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej uczelni pozyskujących środki w ramach ERASMUSA!
„BUNA DIMINEATA”
W maju w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. St. Staszica w Pile, niejednokrotnie usłyszeć można było „Buna dimineata", czyli „dzień dobry" w wydaniu rumuńskim. Wszystko to za sprawą wizyty przedstawicieli uniwersytetów w Rumunii m.in.: Aury Macarie - z Uniwersytetu „1 Decembrie 1918" w Alba Iulia oraz Alexandry Mironescu - wykładowcy z Uniwersytetu Rumuńsko-Amerykańskiego w Bukareszcie.
PWSZ w Pile stosunkowo od niedawna prowadzi współpracę międzynarodową z uniwersytetami w Turcji, Rumunii czy Hiszpanii, ale jej efekty są zaskakujące! Wspólne konferencje należą już do tradycji, a wzajemne spotkania są coraz bardziej intensywne. Potwierdzeniem tego jest fakt, że PWSZ w Pile spodziewa się kolejnych wizyt wykładowców, tym razem z tureckiej Uczelni partnerskiej - Mehmet Akif Erasoy University w Burdur, a w drugiej połowie czerwca, trzymiesięczne erasmusowe praktyki zawodowe w PWSZ rozpoczną studenci z Rumunii i Turcji. Natomiast wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, na Uczelni pojawi się około 20 nowych studentów (na jeden lub dwa semestry) w ramach erasmusowej wymiany.
DZIEŃ MOBILNOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ
Aby uświadomić studentom jak wielka szansą jest możliwość odbycia części studiów lub praktyk na uczelniach europejskich, PWSZ w Pile organizuje DZIEŃ MOBILNOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ. Naszym celem jest ukazanie, że studia to nie tylko uczelniana ława, lecz także szansa na niesamowitą przygodę, poznanie interesujących osób, innej kultury i kraju. Rozpoczynając studia w PWSZ w Pile studenci mają szansę zrealizować ich część za granicą m.in. w Belgii, Hiszpanii, na Litwie, Rumunii, Słowacji czy też w Turcji. Poza typową promocją mobilności erasmusowej pragniemy także wyjść naprzeciw znacznie większemu wyzwaniu, jakim jest poszerzanie horyzontów mobilności globalnej, dlatego też zaprosiliśmy nie tylko studentów PWSZ biorących udział w wyjazdach w ramach Programu Erasmus, ale także pilankę, która opowie o swoich studiach w Ajou University w Seulu (Korea) – wyjaśnia Uczelniany Koordynator Programu Erasmus.
Więcej o działaniach w ramach Programu ERASMUS na www.pwsz.pila.pl