Projektuj świat razem ze School of Form
Czy projektowanie może zmieniać świat i poprawiać jakość naszego życia?
O tym, jak design jest w stanie odpowiadać na ludzkie potrzeby dowiedzą się uczestnicy bezpłatnych warsztatów projektowych w ramach Dnia Otwartego School of Form, który odbędzie się 18 maja, w godz. 12.00-17.00, przy ul. Głogowskiej 18 w Poznaniu.
Uczestnicy Dnia Otwartego w School of Form spróbują swoich sił w projektowaniu pod okiem wykładowców i obecnych studentów uczelni. W trakcie bezpłatnych warsztatów dowiedzą się, jakie możliwości rozwoju dają specjalności z czterech obszarów designu: communication, domestic, fashion i industrial.
- Pokażemy, jak zrobić nietuzinkowy kubek. Uczestnicy nauczą się technik ceramicznych i stworzą naczynia, które będą mogli zabrać ze sobą - zachęca Arkadiusz Szwed, kierownik pracowni ceramicznej School of Form prowadzący warsztaty. Entuzjaści nadruków w trakcie warsztatów stworzą niespotykane wzory. - Będziemy ręcznie drukować papiery ozdobne, stemple i pieczątki do odbijania na koszulkach, sukienkach, tenisówkach, na ścianie i gdzie tylko poniesie nas wyobraźnia – mówi Karolina Kotowska, studentka II roku SoF prowadząca warsztaty.
A co można zrobić z gazet?
- Możliwości są nieograniczone: biżuteria, meble, a nawet naczynia - przekonuje Marta Łempicka, studentka II roku SoF prowadząca warsztaty tworzenia przedmiotów z recyklingu. - Kto z nas nie posiada w domu zbędnych gazet, które i tak prędzej czy później lądują w śmietniku? Można tego uniknąć i poprzez zabawę stać się designerem swojego otoczenia tworząc z gazet przedmioty codziennego użytku.
Spragnieni wyszukanych smaków skosztują także napojów z Pop-up baru, przygotowanych przez Małgorzatę Piernik i Annę Reingard, studentki I roku SoF, zgodnie z bieżącymi trendami w food designie. - Zapraszamy także do labiryntu w przestrzeni uczelni, na końcu którego czeka rozwiązanie zagadki wymyślonych przez nas receptur. Na tych, którzy odkryją przepisy czekają specjalne nagrody - zapowiada Małgosia Piernik, studentka School of Form i autorka przewrotnego bloga dla alergików i o najnowszych trendach w jedzeniu nietoleruje.blogspot.com i foodforecasting.tumblr.com.
W przerwie warsztatów kandydaci będą mieli okazje zapoznać się z ofertą School of Form, zwiedzić pracownie, a także wziąć udział w konsultacjach z wykładowcami i prezentacjach przedmiotów humanistycznych i projektowych. Studenci SoF zaprezentują swoje umiejętności
i projekty zrealizowane w ramach zajęć, m.in. zaprojektowanego na „gotowanie” robota przemysłowego KUKA, prezentacje multimedialne i graficzne ze specjalności communication design, projekty ubrań i elementów wystroju wnętrz oraz obiekty użytkowe skonstruowane
z części samochodowych.
Więcej informacji na stronie www.sof.edu.pl w zakładce „aktualności”.
School of Form to międzynarodowa wyższa szkoła projektowania, która w październiku 2011 roku przyjęła pierwszych studentów. Szkoła mieści się w Poznaniu. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a po ich ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo. Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.Tak przygotowany program studiów z zakresu wzornictwa otrzymał najwyższą punktację w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane.
School of Form współpracuje z polskimi i światowymi projektantami, wykładowcami i ekspertami, pracującymi dla najlepszych marek i firm z różnych branż. Zajęcia prowadzą m.in. Oskar Zięta, Agnieszka Jacobson-Cielecka (dyrektor programowy ds. design), Paulina Matusiak, Bartosz Mucha, Paweł Grobelny, Wojciech Dziedzic, Ewa Klekot, Krzysztof Kubasek, Agata Nowotny, Dawid Wiener (dyrektor programowy ds. humanistyki). Jednym z najistotniejszych elementów strategii nauczania w School of Form jest praktyczne kształcenie, w powiązaniu z biznesem, już na etapie wczesnych projektów. Dzięki partnerskiej współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi, którzy wspierają finansowo rozwój studentów, a także oferują im staże w swoich przedsiębiorstwach, studenci będą odbywać praktyki w krajowych i zagranicznych studiach projektowych, firmach produkcyjnych i warsztatach rzemieślniczych w zależności od wybranego przez siebie profilu.