Na spacer z psem w czasie pracy

 

Prywatnie są właścicielami i miłośnikami psów. Zawodowo związani z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa.

W każdy wtorek wyprowadzają na spacer podopiecznych gliwickiego Schroniska dla Zwierząt. Łączą przyjemne z pożytecznym dając radość psiakom, a przy okazji dotleniają siebie.

Inicjatywa psich spacerów w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa narodziła się wraz z początkiem roku. Jednak dopiero w kwietniu udało się zrealizować pierwsze wyjście.

Inauguracyjny spacer odbyła Finka, Morus, Europek i Tex – przesympatyczne futrzaki, które czekają w azylu na prawdziwy dom i swojego człowieka. Dziś Finka nie mieszka już w Schronisku, bo znalazła właścicieli. Pozostała trójka ciągle jeszcze czeka.

Pracownicy Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa mają nadzieję, że dzięki ich spacerom wkrótce poszczęści się większości psiaków. Poprzez wyjścia z czworonogami chcą nie tylko rozruszać psie cztery łapy, ale przede wszystkim przyczynić się do adopcji zwierząt. Chociaż warunki w Schronisku są bardzo dobre, to jednak nie zastąpią prawdziwego domu.

- Nasze spacery to najlepszy dowód na to, że schroniskowi milusińscy nie tylko potrzebują ruchu, ale przede wszystkim kontaktu z człowiekiem. Wszystkie spragnione są głaskania, przytulania i uwagi człowieka – mówi Agnieszka Kosak, kierownik biblioteki w Wydziale Studiów Społecznych w Gliwicach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i koordynatorka psiej akcji.

W spacerach bierze udział nie tylko kadra z gliwickiego Wydziału na czele z dziekanem, ale coraz częściej zgłaszają się studenci. Inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

- To tylko potwierdza fakt, że robimy coś dobrego dla zwierząt, a przy okazji mamy też korzyść dla naszych pracowników i studentów. Po spacerach wszyscy wracają dotlenieni i zrelaksowani. Dzięki temu pracują i uczą się jeszcze lepiej. Cieszymy się, że Schronisko dało nam taką możliwość – podsumowuje Natasza Starik, dziekan Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach.

Pracownicy Wydziału spacerują z psami w każdy wtorek od godz. 11.00. Można ich spotkać w Sośnicy, na terenach sąsiadujących z gliwickim Schroniskiem dla Zwierząt.

Więcej: www.wsb.net.pl