Recepta na depresję według badaczy SWPS
Jednym z najlepszych sposobów na radzenie sobie z depresją jest odpowiednie nastawienie do życia. O tym, skąd je czerpać i jak powinno wyglądać, opowie prof. Bohdan Dziemidok, kulturoznawca i etyk Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej
Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, w sobotę 23 lutego 2013 r. od godz. 10, w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201 w Warszawie odbędzie się konferencja „Być artystą w sztuce życia”.
Jednym z jej prelegentów będzie prof. Bohdan Dziemidok, który poprowadzi wykład pt. „Profilaktyczne znaczenie nastawienia życiowego”.
- W walce z depresją bardzo ważne jest odpowiednie nastawienie ludzi do rzeczywistości, które może pomagać lub działać szkodliwie. Dzięki temu minimalizuje się prawdopodobieństwo popadania w stany depresyjne - mówi Bohdan Dziemidok.
W ramach konferencji odbędą się także wykłady poświęcone m.in. odkrywaniu siebie w tańcu, inwestycjom wewnętrznym, stoickim technikom szczęścia czy śmiechowi, który może być darmowym lekarstwem na depresję. Omówione zostaną również zaburzenia depresyjne młodzieży.
Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych problematyką depresji i sposobami radzenia sobie z jej skutkami, a także wszystkich tych, dla których zdrowie rozumiane jest również jako dobrostan psychiczny.
Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.iskra.org.pl
Wstęp wolny.
***
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.