Rekrutacja do Szkoły Prawa Chińskiego

Szkoła Prawa Chińskiego 中国法 jest międzynarodowym projektem organizowanym przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy m. in. z Chińskim Uniwersytetem w Pekinie - China Youth University of Political Studies oraz Instytutem Konfucjusza w Gdańsku.

Celem nauczania Szkoły Prawa Chińskiego WPiA UG jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu chińskiej kultury prawnej oraz w szczególności prawa umów w Chinach z naciskiem na ich stosowanie. Zajęcia skierowane są do ludzi ciekawych świata, stanowią przewodnik dla osób chcących poznać tajniki umów oraz kultury korporacyjnej i prawnej Chin.

Program szkoły skierowany jest do studentów prawa, ekonomii i administracji, jak również do absolwentów i praktyków prawa (m.in. adwokatów, radców prawny i innych) oraz przedsiębiorców i osób zainteresowanych kulturą biznesową i prawną Chin. Program jest otwarty także dla cudzoziemców.

Zajęcia trwają od listopada do maja (jedna sobota w miesiącu).

Po ukończeniu szkoły słuchacze otrzymają certyfikat wystawiony przez Uniwersytet Gdański i China Youth University of Political Studies. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest pozytywne ukończenie kursu (prace pisemne, udział w zajęciach oraz zdanie testu końcowego).

Rekrutacja do szkoły zaczęła się 1 czerwca 2017 r. i kończy się 15 października 2017 r.