Rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy przygotowujące specjalistów w okołomedycznych zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Program nauczania, praktyki zawodowe i dobór kadry są elastycznie dostosowywane wraz z rozwojem tych dziedzin nauki, pojawianiem się nowych rozwiązań i oczekiwań klientów w zakresie kosmetologii czy fizjoterapii.
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy od 2005 roku kształci w zawodach okołomedycznych. Obecnie trwa rekrutacja na kolejny rok akademicki. WSNoZ prowadzi nabór na kierunki realizowane na trzech poziomach kształcenia:
Fizjoterapia kliniczna i rehabilitacyjna - studia jednolite magisterskie. Nauka obejmuje 10 semestrów, odbywa się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Nowoczesna kosmetologia estetyczna - studia licencjackie 6-semestralne oraz magisterskie 4-semestralne, przewidziane dla absolwentów studiów I stopnia (licencjackich), realizowane w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W trakcie nauki jest możliwość wyboru jednej ze specjalności kształcenia:
- kosmetologia estetyczna
- podologia.
Oferta uczelni to studia przygotowujące specjalistów w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Program nauczania, praktyki zawodowe i dobór kadry są elastycznie dostosowywane wraz z rozwojem tych dziedzin nauki, pojawianiem się nowych rozwiązań i oczekiwań klientów w zakresie kosmetologii czy fizjoterapii.
Absolwenci Uczelni są wykwalifikowanymi ekspertami w swojej dziedzinie, posiadającymi praktyczne umiejętności zawodowe, przygotowanymi do pracy lub dalszego kształcenia w wybranym obszarze nauki.
Jak wygląda rekrutacja na studia?
W pierwszym etapie wystarczy dokonać rezerwacji miejsca drogą telefoniczną lub on-line, a następnie w przewidzianym przez Uczelnię terminie dostarczyć komplet dokumentów:
- świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej
- orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do studiowania w szkole wyższej – w Rektoracie można pobrać skierowanie
- oświadczenie w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego – odpowiedni dokument do pobrania w Rektoracie
- 4 zdjęcia legitymacyjne
- kserokopię obu stron dowodu osobistego
- ewentualnie potwierdzenie wniesienia opłaty wpisowego
- jeśli dotyczy kandydata, to również kopię orzeczenia o niepełnosprawności.
W trakcie roku akademickiego Szkoła przyjmuje studentów fizjoterapii i kosmetologii z innych uczelni, będących na dowolnym etapie kształcenia.
Jest możliwość realizowania indywidualnego toku studiów.
Uczelnia dysponuje jednocześnie bardzo bogatą ofertą studiów podyplomowych, realizowanych w Bydgoszczy oraz Warszawie, Toruniu, Łodzi i Poznaniu.
Kto studiuje w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowi w Bydgoszczy?
Oferta studiów skierowana jest przede wszystkim do absolwentów szkół średnich lub studiów licencjackich, a więc młodych ludzi, którzy chcą uzyskać solidne wykształcenie, praktyczne umiejętności, zawód poszukiwany na rynku pracy.
Studia wybierają osoby komunikatywne, empatyczne, pozytywnie nastawione do drugiego człowieka. Ich praca będzie wymagała kontaktu z pacjentem/klientem, konfrontowania się z problemami, słabościami, niedyspozycjami. Ważną cechą kandydata jest więc łatwość wzbudzenia atmosfery zaufania, pewność siebie i przyjazne usposobienie. Od przyszłych fizjoterapeutów oczekuje się dodatkowo dobrej kondycji fizycznej i umiejętności motywowania – elementem ich pracy będzie prezentowanie ćwiczeń, podtrzymywanie, wspieranie pacjenta, a także zachęcanie do ćwiczeń w chwilach zwątpienia.
Co dają studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy?
- Oprócz dyplomu konkretnego kierunku studenci mogą równolegle w toku studiów uzyskać tytuł zawodowy technika masażysty lub odpowiednio technika usług kosmetycznych.
- Studiując w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu zyskują kontakt z doświadczonymi specjalistami z danej dziedziny, realizują program nauczania oparty o praktyczne zajęcia, korzystają z zasobów uczelni – doskonale wyposażonych pracowni, nowoczesnych sprzętów, dobrej jakości materiałów.
- Dzięki współpracy Uczelni z lokalnymi przedsiębiorcami i instytucjami, studenci mają możliwość odbycia praktyk w najlepszych placówkach medycznych.
- Na uczelni funkcjonuje rozbudowany system stypendiów naukowych i socjalnych – studenci mogą liczyć na wsparcie finansowe i wynagrodzenie za ponadprzeciętne wyniki za pracę włożoną w zdobycie wykształcenia.