Jakiego artykułu szukasz?

Rozmowa z mgr Anną Drobnik Prodziekanem Kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi rozwija się bardzo dynamicznie, o czym świadczy chociażby fakt, że uczelnia uzyskała właśnie uprawnienia do kształcenia na studiach II stopnia.

Rozmowa z mgr Anną Drobnik Prodziekanem Kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Rozmowa z mgr Anną Drobnik Prodziekanem Kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi

Kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi rozwija się bardzo dynamicznie, o czym świadczy chociażby fakt, że uczelnia uzyskała właśnie uprawnienia do kształcenia na studiach II stopnia.

Do kogo adresowane są te studia?

Zapraszamy na nie wszystkie osoby, które ukończyły kierunek kosmetologia na poziomie licencjackim i chcą kontynuować kształcenie oraz poszerzać swoje kompetencje, a także absolwentów kierunków z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu, np. fizjoterapii, farmacji, dietetyki. Nasze studia adresujemy również do praktykujących kosmetologów, fizjoterapeutów, którzy chcą zdobyć nowe kompetencje, podnieś swoje kwalifikacje i w ten sposób zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy.

Stworzyli Państwo bardzo ciekawą i unikatową ofertę specjalności: podolog, trycholog, menadżer ośrodków SPA&Wellness, specjalista w modelowaniu ciała. Skąd pomysł na taki wybór?

Oferta została stworzona po konsultacjach z panelem ekspertów, wśród których byli zarówno nasi wykładowcy jaki potencjalni pracodawcy – właściciele oraz menadżerowie gabinetów kosmetologicznych i ośrodków Spa&Wellness , którzy jako praktycy w swoich dziedzinach, pracujący w całej Polsce, obserwują rynek pracy i dokładnie wiedzą, jakie luki należy w nim wypełnić. Możemy śmiało stwierdzić, że absolwent tego kierunku bez problemu stawi czoła wyzwaniom zawodowym i stanie się konkurencyjny i atrakcyjny dla pracodawców. Będzie także doskonale przygotowany, aby założyć działalność gospodarczą, organizować i zarządzać własnym gabinetem kosmetologicznym.

Najbardziej oryginalne wydają się specjalności: podolog i trycholog, czy może Pani powiedzieć, co kryje się za tymi pojęciami?

Tak to prawda, że obie dziedziny są w Polsce wciąż nowe i jeszcze mało rozpowszechnione. Podologia jest nauką zajmująca się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp. Absolwent tej specjalności jest przygotowany do diagnozowania chorób stóp, wykonywania zabiegów leczniczych oraz korekcyjnych takich jak: usuwanie nagniotków, modzeli, wrastających paznokci, hiperkeratozy.
Natomiast trychologia zajmuje się problematyką chorób i zaburzeń w obrębie skóry głowy i włosów. Specjalista Trycholog nie tylko umie wskazać korzystne terapie w problematyce owłosionej skóry głowy, ale również przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne i upiększające na włosy.

Kto będzie wykładał na studiach magisterskich z kosmetologii?

Naszą kadrę stanowić będą specjaliści w swoich dziedzinach z całej Polski. Ponieważ kierunek jest osadzony w profilu praktycznym stawiamy na ludzi, którzy, na co dzień najbliżej związani są z branżą kosmetologiczną. Wśród naszych wykładowców będą więc menadżerowie największych ośrodków SPA i Wellness, trenerzy biznesowi, trenerzy personalni, dietetycy, specjaliści trycholodzy, podolodzy, kosmetolodzy, lekarze medycyny estetycznej, fizjoterapeuci. Zależało nam na tym, aby kadrę stanowili zawodowcy, którzy będą mogli podzielić się nie tylko swoją wiedzą, ale także wieloletnim doświadczeniem a także przekazać umiejętności praktyczne, które w pracy kosmetologa są kluczowym wyznacznikiem jego późniejszych sukcesów.

Jakie są Pani zdaniem największe atuty tych studiów?

Dobrze dobrana, profesjonalna kadra wykładowców, ciekawy, niebanalny program studiów, baza dydaktyczna Uczelni, na którą składają się doskonale wyposażone pracownie i wreszcie praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! Oprócz wykładów i ćwiczeń w siedzibie uczelni, zajęcia będą odbywały się także w wyspecjalizowanych ośrodkach odnowy biologicznej, klinikach dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej. Studenci będą mieli szanse zaobserwować i wykorzystać najnowsze urządzenia oraz produkty, jak również zapoznać się z specyfiką funkcjonowania wyżej wymienionych placówek.
Uczelnia podjęła także współpracę z prestiżowymi firmami kosmetycznymi, dyktującymi trendy na rynku, dzięki którym studenci będą mogli uczestniczyć w dodatkowych szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na spotkanie informacyjne z mgr Anną Drobnik Prodziekanem ds. Kosmetologii - 22 lipca godz. 16:00 – aula WSBiNoZ (ul. Piotrkowska 278, wjazd od ul. Milionowej)

www.medyk.edu.pl

Komentarze (0)

brak komentarzy…
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Toruniu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Uniwersytet SWPS Poznań
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi
  • Warszawska Akademia Medyczno-Techniczna Nauk Stosowanych
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku
  • Politechnika Poznańska
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Politechnika Częstochowska
  • Uniwersytet Kaliski
  • Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Akademia Zamojska
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. J. A. Komeńskiego w Lesznie
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Lubelska Akademia WSEI, Filia  w Warszawie
  • Uniwersytet SWPS Wrocław
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
  • Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze
  • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Uniwersytet Gdański
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Politechnika Łódzka
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Uniwersytet SWPS Warszawa
  • Gdańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Akademia Tarnowska
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Kościerzynie
  • Uniwersytet SWPS Sopot
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Uczelnia Łukaszewski w Warszawie
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
  • Uniwersytet Vizja w Warszawie
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Akademia Humanitas w Sosnowcu
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Europejska Uczelnia w Warszawie
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacja we Wrocławiu
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Politechnika Lubelska
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula Filia w Olsztynie i Kętrzynie
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Bydgoska Szkoła Wyższa
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Uniwersytet SWPS Kraków
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Warszawska Szkoła Filmowa
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Zachodniopomorska Szkoła Biznesu - Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych w Warszawie
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula Filia w Gdańsku
  • Akademia Techniczno-Artystyczna - Wydział Wrocławska Akademia Biznesu
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku