School of Form zaprasza na wzornictwo
School of Formoferuje 3,5-letnie studia stacjonarne na kierunku wzornictwo w czterech specjalnościach projektowych do wyboru: Industrial Design, Domestic Design, Fashion Design, Communication Design.
Szkoła mieści się w Poznaniu. Po ukończeniu studiów absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo. Liczba miejsc wynosi 120.
Program nauczania
Innowacyjna koncepcja School of Form opiera się na połączeniu praktycznych umiejętności projektowych z humanistycznym rozumieniem świata.
Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy w Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.
School of Form proponuje cztery specjalności projektowe:
- INDUSTRIAL DESIGN
- DOMESTIC DESIGN
- COMMUNICATION DESIGN
- FASHION DESIGN
W programie studiów przywiązuje się dużą wagę do praktycznego aspektu kształcenia, pracy w zespole oraz interdyscyplinarnych projektów pomiędzy specjalnościami.
Podczas pierwszego roku studenci przechodzą krótkie, sześciotygodniowe kursy każdej ze specjalności projektowych i humanistycznych, dzięki temu ostatecznego wyboru kierunku dalszego kształcenia dokonują świadomie.
Zajęcia odbywają się w zaadoptowanej do potrzeb szkoły zabytkowej hali Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Studenci korzystają z pracowni:
- stolarskiej i ślusarskiej (m.in. laser, robot Kuka, plotery tnące)
- krawieckiej
- ceramicznej
- komputerowej
- wideo oraz studia fotograficznego
Podczas zajęć w pracowniach studenci uczą się zarówno tradycyjnych technik rękodzielniczych, jak np. szydełkowanie, ściegi ręczne, ceramika; jak i korzystania z najnowocześniejszych technologii takich jak np. druk 3D.
Zajęcia prowadzone są przez wybitnych projektantów i humanistów z doświadczeniem zawodowym na skalę krajową i międzynarodową.
Kierownikami specjalności są: Agnieszka Jacobson-Cielecka (Domestic Deisgn), Oskar Zięta (Industrial Design), Rene Wawrzkiewicz (Communication Design) i Wojciech Dziedzic (Fashion Design).
Co po studiach?
Będziecie przygotowani do pracy w szeroko rozumianym środowisku projektowym, w różnych jego obszarach, w zależności od wybranej specjalności.
- Projektowanie dla przemysłu i dla indywidualnego klienta
- Projektowanie przestrzeni publicznych i prywatnych
- Projektowanie rzeczy materialnych, jak przedmioty codziennego użytku, moda i grafika i niematerialnych jak usługi, informacje oraz zachowania
Będziecie przygotowani do pracy indywidualnej lub w zespole projektowym.
Atutem School of Form jest współpraca z firmami, m.in IKEA, Meble VOX, Schattdecor, Lidl, Amica, LPP, Modus Design; które zapewniają staże i praktyki studentom w trakcie studiów oraz fundują stypendia dla utalentowanych kandydatów.
Rekrutacja
Rekrutacja na rok 2014/15 już się rozpoczęła i prowadzona jest w trybie ciągłym. Oznacza to, że co miesiąc istnieje możliwość przesłania prezentacji i podejścia do rozmowy kwalifikacyjnej.
Raz w miesiącu odbywają się również Dni Otwarte, podczas których jest okazja by zwiedzić szkołę, wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, posłuchać wykładu i skonsultować swoje pomysły z wykładowcami SoF.
Więcej informacji o szkole i procesie rekrutacji na stronie internetowej: www.sof.edu.pl