​Skomponuj swoje studia, czyli studiuj modułowo w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie wprowadziła modułowy system studiowania, który umożliwi każdemu studentowi ułożenie indywidualnego planu studiów.

Zgodnie z najnowszą ustawą o szkolnictwie wyższym, WSEI odchodzi od tradycyjnych specjalności i zamiast nich wprowadza system dający studentom większą elastyczność w układaniu programu studiów.

Jak to działa w praktyce?

Poza przedmiotami obowiązkowymi, dającymi podstawową wiedzę, student może wybrać dowolne moduły również z innych kierunków.

Przykład: studiujesz Informatykę, ale interesuje cię Psychologia w Biznesie, którą wykłada się na kierunku Zarządzanie? Nie ma problemu – możesz bez problemu wybrać ten moduł, a po jego zaliczeniu zostanie on uwzględniony na Twoim dyplomie. A jeśli nie masz czasu zaliczać całego modułu, możesz wybrać tylko pojedynczy przedmiot.

Obejrzyj, na czym polega system modułowy:

Wszystkie dostępne moduły można znaleźć na stronach WSEI dotyczących poszczególnych kierunków: Informatyki i Ekonometrii https://wsei.edu.pl/dla-studentow/informatyka-i-ek..., Zarządzania https://wsei.edu.pl/dla-studentow/studiuj-zarzadza... i Finansów https://wsei.edu.pl/dla-studentow/studiuj-rachunko...

Który moduł wybrać? I kiedy mam to zrobić?

Na podjęcie decyzji masz sporo czasu: aż dwa semestry. To w sam raz, żeby zorientować się, co interesuje Cię najbardziej i jaką ścieżkę kariery chciałbyś wybrać.

Obejrzyj: Czy student musi od razu wybierać swoje moduły?

Po WSEI to praca będzie szukać ciebie!

System modułowy powstał po to, żeby jeszcze lepiej przygotować studentów do wymagań rynku pracy. Dzięki temu informatyk, który ma zacięcie menedżerskie może zaliczyć moduły z obszaru Zarządzania i w bliskiej przyszłości objąć stanowisko np. Team Leadera/

Obejrzyj: Do jakich zawodów przygotowuje system modułowy?

Czy ktoś pomoże mi podjąć decyzję?

Studenci WSEI mogą zawsze liczyć na wsparcie w wyborze modułów. Biuro Karier i wykładowcy WSEI chętnie pomogą studentom w podjęciu tej decyzji, uwzględniając zarówno ich zainteresowania, jak i indywidualne predyspozycje.

Zobacz: Czy student może liczyć na wsparcie WSEI przy wyborze modułów?