Jakiego artykułu szukasz?
Społeczna Akademia Nauk - kulturoznawstwo
Absolwent Kulturoznawstwa w Społecznej Akademii Nauk potrafi analizować zjawiska kulturowe i społeczne w skali globalnej, regionalnej, państwowej i lokalnej. Zna zasady ekonomiczne, prawne oraz techniki organizacji i zarządzania.
Społeczna Akademia Nauk to uczelnia która największy nacisk kładzie na zwiększenie współpracy z firmami, w których studenci znajdą satysfakcjonującą pracę.
Programy poszczególnych kierunków konsultowane są z przedstawicielami firm kilkunastu branż w taki sposób, aby jak najlepiej dostosowywać go do potrzeb rynku.
SAN oferuje kształcenie na 22 atrakcyjnych kierunkach studiów w 18 ośrodkach w kraju i za granicą.
Jedną z ciekawych propozycji SAN są studia na kierunku Kulturoznawstwo z unikatowym programem kształcenia w skali kraju. W wykazie zajęć znalazła się szeroka paleta przedmiotów typowych dla studiów kulturoznawczych. Uczelnia gwarantuje wiele interesujących zajęć nie tylko z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, ale także informatyki, która jest niezbędna do funkcjonowania w nowoczesnym świecie.
Oferowane specjalności:
- Dziennikarstwo i Public Relations
- Zarządzanie kulturą
- Pedagogika kultury
Absolwent Kulturoznawstwa w Społecznej Akademii Nauk potrafi analizować zjawiska kulturowe i społeczne w skali globalnej, regionalnej, państwowej i lokalnej. Zna zasady ekonomiczne, prawne oraz techniki organizacji i zarządzania. Uzyskuje wiedzę na temat sposobów oddziaływania, funkcji oraz znaczenia współczesnych mediów, a także kultury audiowizualnej.
Po ukończeniu studiów na kierunku Kulturoznawstwo absolwent jest wszechstronnie przygotowany do pracy w mediach, muzeach, teatrach, kinach, agencjach reklamowych i Public Relations.
Z powodzeniem może zajmować stanowiska wymagające wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu Stosunków międzynarodowych (praca w organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą oraz w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych), Zarządzania (praca w charakterze specjalisty organizacji i zarządzania oraz menedżera w instytucjach publicznych lub przedsiębiorstwach), Filologii angielskiej (praca w wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, turystyce i sektorze usług, gdzie wymagana jest dobra znajomość języka i kultury angielskiej), a nawet Informatyki (realizacja projektów informatycznych z zakresu systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych i inżynierii oprogramowania, projektowanie systemów i elementów systemów komunikacji człowiek-komputer).
Komentarze (0)
brak komentarzy…