​Spotkaj się z Mistrzem na Uniwersytecie Jagiellońskim

Ambasadorami akcji są przedstawiciele czterech dziedzin naukowych, wybitni naukowcy i ciekawe osobowości: biotechnolog dr hab. Justyna Drukała, psychiatra i terapeuta prof. dr hab. med. Bogdan de Barbaro, biolog prof. dr hab. Ryszard Laskowski oraz chemik prof. dr hab. Wojciech Macyk.

W ramach kampanii powstała dedykowana przyszłym studentom nowa strona internetowa www.kierunek.uj.edu.pl, ułatwiająca znalezienie informacji o kierunkach studiów i zasadach rekrutacji, prezentująca sylwetki ambasadorów akcji i przybliżająca korzyści płynące z wyboru Krakowa i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W trakcie matur na wspomnianej stronie oraz w mediach społecznościowych publikowane są komentarze pracowników naukowych UJ do zadań maturalnych. Zapraszamy zatem do odwiedzenia wspomnianego adresu internetowego, co może zdecydowanie uspokoić skołatane od nerwów serca maturzystów. W oczekiwaniu na oficjalne wyniki młodzi ludzie będą mogli liczyć na cenne komentarze i wnikliwą analizę zadań, które nie tak dawno rozwiązywali.

Elementem kampanii były spotkania uczniów szkół średnich z ambasadorami akcji, podczas których przyszli studenci mogli zaprezentować swoje naukowe zainteresowania i pasje przed mentorami i publicznością. Spotkania te zostały zorganizowane podczas Dnia Otwartego UJ w Krakowie, a także w kolejnych dniach w wybranych szkołach średnich w Kielcach, Katowicach i Rzeszowie.

Uczelnia od wielu lat klasyfikująca się na czołowych pozycjach rankingów szkół wyższych w Polsce od października 2017 roku uruchomi na 16 wydziałach ponad 80 kierunków. Śmiało można rzucić zatem wyzwanie, że każdy maturzysta o najbardziej unikatowych zainteresowaniach i pasjach odnajdzie się na studiach na UJ.

Zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów na stronę www.kierunek.uj.edu.pl, na której można znaleźć aktualne informacje dotyczące kampanii, oferty studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim i zasad rekrutacji.