Wieczór Wschodni to wydarzenie zakorzenione już mocno w tradycji Turystyki i Rekreacji. Organizowane jest co roku (w tym już XVI raz!) przez studentów piątego roku tegoż kierunku na Uniwersytecie Łódzkim, w celu podsumowania ćwiczeń terenowych Polska Wschodnia. W tym roku gala odbędzie się w dniu 3 marca 2017 roku.

Przy współpracy z Instytutem Geografii Miast i Turyzmu studenci podejmują próbę przedstawienia kultury wschodnich obszarów Rzeczypospolitej poznawanych w czasie ćwiczeń terenowych Polska Wschodnia. Profesjonalnie urządzona gala dostarcza rozrywki zgromadzonym osobom. W tym roku impreza odbędzie się w Centrum Szkoleniowo- Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego położonym przy ulicy Kopcińskiego 16/18 w Łodzi.
Impreza objęta jest patronatem dziekana Wydziału Nauk Geograficznych oraz licznych sponsorów, którzy podjęli się pomocy materialnej w organizowaniu tego niezwykłego wydarzenia.

Wieczór Wschodni przeprowadzany jest według schematu (3 etapy):
- rozpoczęcie autorskim przedstawieniem- Scenariusz opiera się o miejsca, w których studenci byli na ćwiczeniach terenowych Polska Wschodnia. Zadaniem studentów jest (poza zapoznaniem widza z wiedzą o tej pięknej krainie) rozbawienie go do łez. Każdy dobrze wie, że czego jak czego, ale studentom nigdy nie brakuje pomysłów, więc spodziewać się możecie naprawdę przedniej zabawy.
- następnie przewidziany jest czas na degustację przygotowanych przez studentów dań związanych ze wschodnią kuchnią. Dla wielu to najlepsza część Wieczoru, bo smakołyków typowych dla Polski Wschodniej, nigdy nie brakuje! Na wszystkich gości czekać będą przygotowywane przez studentów i restauracje rozmaitości, które z pewnością uszczęśliwią każde podniebienie. A i zwilżyć gardło będzie czym, zatem czuć będzie pełną gościnność!
- wieczór kończą konkursy będące zabawną formą podsumowującą część artystyczną. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Gala trwa około 3 godzin, ale zgodnie z tradycją, po całym spektaklu goście zaproszeni będą na kontynuację Wieczoru Wschodniego w jednym z łódzkich lokali. Bo noc nie kończy się wraz z przedstawieniem, to dopiero początek! Będzie można tam porozmawiać z aktorami, zaczepić organizatorów, wgłębić się w tajniki Wieczoru Wschodniego, ale od strony wykonawców.
W organizowanym wydarzeniu weźmie udział około stu pięćdziesięciu osób. Wśród nich przedstawiciele firm wspierających naszą działalność, wykładowcy uniwersyteccy, studenci i osoby im towarzyszące. Społeczność widzów tworzą więc w większości ludzie związani ze środowiskiem akademickim.


Link do wydarzenia TUTAJ