Jakiego artykułu szukasz?

Studia medyczne w Gnieźnie

W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie znajdziecie bogatą ofertę studiów technicznych, ścisłych, przyrodniczych, a także cieszących się popularnością i uznaniem studiów medycznych.

Studia medyczne w Gnieźnie

Jeżeli planujesz studia medyczne to warto wiedzieć, że nie tylko największe ośrodki akademickie mają je w swojej ofercie.

Otóż kierunki medyczne oferowane są chociażby przez PWSZ, czyli Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe, które zwyczajowo zlokalizowane są w nieco mniejszych miastach.

Przykładem może być Gniezno w województwie wielkopolskim.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie znajdziecie bogatą ofertę studiów technicznych, ścisłych, przyrodniczych, ale także wspomniane na wstępie - studia medyczne.


Możesz zatem wybrać kształcenie na kierunkach;

FIZJOTERAPIA - jednolite studia magisterskie, 5-letnie

PIELĘGNIARSTWO - studia licencjackie, realizowane w opcji:

  • studia stacjonarne - 3 lata (6 semestrów)
  • studia niestacjonarne - płatne - pomostowe (2-3 semestry)

Oba kierunki pozwalają na zdobycie zawodu, na który jest autentyczne, duże zapotrzebowanie zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Pielęgniarstwo zwykle wybierają dziewczęta - rzadko spotykamy w zawodzie pielęgniarskim mężczyzn. Panowie chętniej wybierają zawód ratownika medycznego. Natomiast panie ze swoją wrodzoną opiekuńczością, empatią, zrozumieniem drugiej osoby są idealnymi kandydatkami na pielęgniarki. To właśnie one będą w przyszłości stać u boku pacjenta, opatrywać rany, podawać lekarstwa, kontrolować stan zdrowia i samopoczucia, wykonywać pomiary ciśnienia, cukru, wagi i wzrostu, czy proste zabiegi zlecone przez lekarza (pobieranie krwi, zastrzyki, kroplówki, bańki, zdejmowanie szwów).

Studia pielęgniarskie wyposażają w ogólną wiedzę medyczną, przygotowują do promowania zdrowia, udzielania świadczeń w zakresie ochrony zdrowia, zapobiegania chorobom, wspierania działań na rzecz zdrowia.

Fizjoterapia - to kierunek i zawód zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Praca fizjoterapeuty kojarzona jest przede wszystkim z przywracaniem sprawności fizycznej pacjenta po urazach, złamaniach, wypadkach. W codziennym życiu zawodowym - zakres świadczeń fizjoterapeuty jest bardzo szeroki i wynika w dużej mierze z niezdrowego, pozbawionego ruchu trybu życia, jak prowadzimy.

Coraz większe zapotrzebowanie na usługi fizjoterapeutów wynika ze wzrastającej z roku na rok świadomości zdrowotnej. Polacy, jako społeczeństwo, chętniej w ostatnich latach odwiedzają gabinety odnowy biologicznej, chodzą na masaże, korzystają w usług fitness klubów, gdzie mogą liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc fizjoterapeuty. Także fakt starzenia się społeczeństwa i wydłużania długości życia powodują, że rola fizjoterapeutów będzie coraz większa i ważniejsza.

Więcej informacji o kierunkach medycznych w Gnieźnie - znajdziesz pod linkami:

https://www.pwsz-gniezno.edu.pl/index.php/pielegni...

https://www.pwsz-gniezno.edu.pl/index.php/fizjoter...

Komentarze (0)

brak komentarzy…
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku