Studia podyplomowe w Warszawskiej Uczelni Medycznej
Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje zawodowe w dziedzinie nauk o zdrowiu postaw na kształcenie podyplomowe w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych, Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną koordynującą nauczanie podyplomowe Warszawskiej Uczelni Medycznej im. T. Koźluka. Koordynacja obejmuje studia podyplomowe, kursy i szkolenia specjalizacyjne dla absolwentów studiów o kierunkach medycznych, w szczególności pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i fizjoterapeutów. Instytut działa w pionie Prorektor ds. Dydaktyki i Rozwoju WUMed - prof. Joanny Jasińskiej, która pełni także funkcję dyrektora Instytutu. Uczestnicy kursów i szkoleń mają pełny dostęp do pracowni specjalistycznych uczelni.
IKPKM pełni niebagatelną funkcję doskonalenia podyplomowego kadr medycznych, zgodnie z obowiązującymi wymogami współczesnej ochrony zdrowia, prawem i rosnącymi wymaganiami i oczekiwaniami społecznymi.
Wieloletnie doświadczenie w kształceniu i wysoce wykwalifikowana kadra dydaktyków-praktyków to gwarancja najwyższego poziomu świadczonych usług edukacyjnych. IKPKM współpracuje z renomowanymi placówkami ochrony zdrowia w Warszawie i okolicach, Warszawską Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych, oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.
W ciągu 2 lat działalności IKPKM, szkolenia specjalistyczne podnoszące kwalifikacje zawodowe ukończyło: 325 pielęgniarek i 3 położne. Obecnie w programach doskonalących uczestniczy 46 pielęgniarek, 26 położnych.
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi pielęgniarki i położne mogą korzystać z kształcenia podyplomowego w czterech formach: kursu specjalizacyjnego zwanego specjalizacją, kursu kwalifikacyjnego, kursu specjalistycznego i kursu dokształcającego.
- Szkolenie specjalizacyjne ma celu uzyskanie przez pielęgniarki lub położne specjalistycznych kwalifikacji w określonej dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia i uzyskanie tytułu specjalisty w tej dziedzinie. Specjalizację kończy egzamin państwowy. Program szkolenia specjalizacyjnego obejmuje: blok ogólny zawodowy, wspólny dla wszystkich specjalizacji niezależnie od kształcenia, i blok specjalistyczny właściwy dla dziedziny będącej przedmiotem specjalizacji.
- Kurs kwalifikacyjny ma celu uzyskanie przez pielęgniarkę lub położną specjalistycznych kwalifikacji do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny pielęgniarstwa lub dziedziny mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.
- Kurs specjalistyczny ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę lub położną kwalifikacji do wykonywania określonych czynności zawodowych przy udzielaniu świadczeń pielęgnacyjnych, zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych lub rehabilitacyjnych. Cieszy się ciągle największym zainteresowaniem.
- Kurs dokształcający ma na celu pogłębienie i aktualizację wiedzy oraz umiejętności zawodowych pielęgniarek lub położnych. Jest to najkrótsza forma kształcenia podyplomowego i nie ma ramowych programów – organizatorzy sami przygotowują ofertę edukacyjną.
Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty szkoleniowej kształcenia podyplomowego w Instytucie Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Dajemy możliwość odbycia stażu przewidzianego w programie kształcenia, w miejscu pracy.
Wykłady przewidziane programem kształcenia odbywają się weekendowo – piątek popołudniu, sobota, niedziela w systemie hybrydowych ( online na platformie MOODLE oraz stacjonarnie w siedzibie uczelni).
Informacje dot. kontaktu z Instytutem oraz zapisów znajdziecie na stronie IKPKM.