Podejmij studia na kierunku INFORMATYKA w DSW we Wrocławiu

 

Zawód informatyk, to jedna z najbardziej poszukiwanych profesji. We Wrocławiu wciąż przybywa nowych miejsc pracy dla programistów oraz analityków danych. Szczególnie szybko rozwija się sektor projektów informatycznych skupionych na różnych branżach, zarówno technologii telekomunikacyjnych jak i sektora usług bankowych i finansowych. W ciągu najbliższych lat we Wrocławiu mają powstawać nowe centra informatyczno – biznesowe. Miasto staje się powoli stolicą projektów informatycznych.

Obecnie we Wrocławiu swoje odziały i przedstawicielstwa posiadają takie firmy jak: NOKIA, IBM, Capgemini, Comarch, Rec Global, HP, Google, Teta, Volvo. Kształcenie na kierunku informatyka jest zgodne z wymaganiami lokalnego rynku pracy.

 

Zdobyte w trakcie studiów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej umiejętności umożliwią Ci znalezienie pracy w charakterze programisty, analityka danych lub Project Managera.

Jako absolwent kierunku informatyka będziesz posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, jak również analizy danych. Zdobyte umiejętności wykorzystasz do rozwiązywania konkretnych problemów informatycznych. Będziesz przygotowany do pracy w charakterze analityka danych.

Posiądziesz umiejętność wykorzystania poznanych języków programowania oraz pakietów oprogramowania do rozwiązania specyficznych problemów związanych z pracą zawodową. Bez problemu zgodnie z zadaną specyfikacją zaprojektujesz, zbudujesz i wdrożysz system informatyczny.

Ponadto sprawdzisz się w roli menedżera projektów informatycznych. Tym, co wyróżnia informatykę w DSW spośród licznych ofert innych uczelni jest uwzględnienie w programie studiów potrzeb lokalnego rynku pracy. W procesie kształcenia nacisk będzie kładziony głównie na zajęcia praktyczne prowadzone przez zaproszonych do współpracy ekspertów – programistów z dużych wrocławskich firm. Dzięki nim poznasz zawód programisty już na studiach.

 

Koncepcja kształcenia na kierunku informatyka w DSW jest unikatowa. Dzięki pracy zespołu kierunkowego złożonego z wybitnych naukowców oraz praktyków branży IT powstała zupełnie nowa propozycja edukacyjna, która stanowi odpowiedź na realne potrzeby lokalnego rynku pracy.

 

Oferowane specjalności na studiach I stopnia:

  • Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych
  • Zarządzanie projektami informatycznymi

 

Studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej stwarzają Ci również dodatkowe możliwości realizowania swoich planów zawodowych i osobistych pasji! Możesz wziąć udział w organizowanych przez nas seminariach, konferencjach, wyjazdach na największe branżowe wydarzenia w kraju i zagranicą, a także podjąć zagraniczne studia w wybranej przez siebie uczelni, z którą współpracujemy w ramach programu ERASMUS+. Gwarantujemy Ci stałe czesne bez żadnych ukrytych opłat, wsparcie prowadzonego przez nas Biura Karier w poszukiwaniu pracy i przygotowaniu się do rozmowy rekrutacyjnej, szeroką ofertę stypendiów, które pozwolą obniżyć Ci koszty związane ze studiami oraz atrakcyjny pakiet zniżek dla naszych studentów w wielu miejscach na terenie Dolnego Śląska.

Czytaj więcej TUTAJ