Studiuj koreanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim

We Wrocławiu od roku akademickiego 2013/2014, w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego będzie można studiować koreanistykę.

W ramach 3-letnich studiów licencjackich studenci będą mogli nie tylko nauczyć się języka, ale też poznać historię, kulturę, życie społeczne w Korei. Program został tak ułożony, aby dać studentom szansę poznania kraju z wielu różnorodnych stron.

Będą zarówno zajęcia z kuchni koreańskiej, ale też wykłady o kinie koreańskim. Zajęcia ze sztuki i estetyki uwzględniają
na przykład Trzech Królestw czy Koreańską Falę hallyu, dzięki której muzyka z Korei jest znana na całym świecie.

Zajęcia prowadzone będą głównie przez Koreańczyków, co w przypadku zajęć językowych ma bardzo duże znaczenie. Na miejscu w Instytucie istnieje już biblioteczka z podręcznikami i materiałami audiowizualnymi, z której korzystają studenci powstałego 3 lata temu Studium Języka i Kultury Korei.

Nowy kierunek wspomaga Korean Foundation, powołana do promocji kultury za granicą. Zakłada się też regularną wymianę studentów z jednym z uniwersytetów w Seulu.

Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie Instytutu: www.ifkika.uni.wroc.pl

Z powodów organizacyjnych rekrutacja na koreanistykę zorganizowana jest w ramach specjalizacji „kultura śródziemnomorska”, lecz program tych 3.letnich studiów dotyczy samej Korei i jej języka koreańskiego. W lipcu przewidziane są dwie tury rekrutacyjne.