Jakiego artykułu szukasz?

Studiuj w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG

Rekrutacja w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego już otwarta. Wybierz filozofię, socjologię lub dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Gdańskim jako Twój pierwszy kierunek studiów lub jako uzupełnienie już zdobytego wykształcenia.
Studiuj w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG

STUDIUJ, BY ROZUMIEĆ WIĘCEJ!

Rekrutacja w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego już otwarta!

Szukasz studiów, które poszerzą Twoje horyzonty myślowe i nauczą krytycznego myślenia? Chcesz zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, aby być atrakcyjnym na rynku pracy?

Zapraszamy do Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Rekrutacja na studia trwa do 11 (licencjackie) i 13 (magisterskie) lipca!

Wejdź na: www.irk.ug.edu.pl

 

Zapraszamy absolwentów szkół średnich oraz studentów i absolwentów innych kierunków. Wybierz filozofię, socjologię lub dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Gdańskim jako Twój pierwszy kierunek studiów lub jako uzupełnienie już zdobytego wykształcenia.

 

Filozofia

Zapraszamy na studia filozoficzne, jeśli stawiasz sobie następujące pytania: kim jest człowiek? Czy życie ma sens? Czy istnieje dobro i zło? Czy jesteśmy wolni i odpowiedzialni? Co to jest prawda? Czym jest język? Jaka jest istota kultury, religii, nauki? Będziemy wspólnie z Tobą poszukiwać odpowiedzi, zgłębiając teksty klasyków filozofii oraz podejmując dyskusję ze współczesnymi myślicielami. Poznasz metody rozwiązywania problemów filozoficznych, analizy tekstu, sztukę dyskusji i argumentacji.

Trening umysłu, jakim są studia filozoficzne, można wykorzystać praktycznie we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności. Absolwenci filozofii sprawdzają się tam, gdzie potrzebna jest głęboka analiza informacji, wysoki poziom umiejętności logicznego i krytycznego myślenia, np. w mediach, biznesie i różnych instytucjach kultury. Po uzupełnieniu wykształcenia pedagogicznego można też pracować w szkolnictwie jako nauczyciel logiki, etyki, filozofii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Poczytaj o tym tutaj! Więcej o nas: facebook.com/filozofianaug

 

Socjologia

Jeśli interesują Cię relacje międzyludzkie i chcesz wiedzieć, jak działa grupa oraz jakie miejsce możesz w niej zająć, zapraszamy na socjologię. Studia socjologiczne to właściwe miejsce dla osób, które mają krytyczny stosunek do świata i chcą ten świat zmieniać. Socjologia rozwinie Twoje horyzonty i da możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych projektach, także międzynarodowych. Na studiach poznasz teorie wyjaśniające, jak toczy się życie społeczne, dowiesz się, jak projektować i prowadzić badania społeczne, uzyskasz głęboką, krytyczną wiedzę o zmianach, jakim podlega współczesny, zglobalizowany świat.
Absolwenci socjologii zostają liderami grup i społeczności, znajdują pracę w ośrodkach badań społecznych, instytucjach publicznych, samorządowych i kultury, a także w mediach i biznesie. Są ekspertami i specjalistami problemów społecznych oraz działaczami społecznymi i organizatorami wydarzeń.

Więcej o nas: facebook.com/gdanskasocjologia

 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to kierunek dla osób, które nie boją się wyzwań i chcą odkrywać świat. Od ludzi mediów wymaga się dzisiaj wielu różnych umiejętności – pisania, fotografowania, wykorzystania nowych technologii. Studia dziennikarskie są dobrym sposobem na zdobycie tych kompetencji w krótkim czasie. Do Twojej dyspozycji jest nowoczesna pracownia dziennikarstwa on-line, pracownie fotograficzne oraz studio radiowe. Współpracujemy z trójmiejskimi mediami i przedsiębiorstwami, dlatego podczas studiów masz szansę na praktykę lub staż u jednego z partnerów kierunku.
Studia dziennikarskie przygotują Cię do pracy w zawodzie dziennikarza i reportera. Z pewnością odnajdziesz się także w zawodach związanych z tradycyjnymi i nowymi mediami oraz z szeroko pojętą komunikacją społeczną (m.in. public relations i marketingiem). A może studia staną się inspiracją do wyboru własnej drogi: stworzenia agencji reklamowej, butiku kreatywnego lub studia PR?

Więcej o nas: facebook.com/dziennikarstwo.ug

 

Dlaczego warto studiować w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG?

Przede wszystkim studia u nas to szerokie perspektywy zawodowe. Nasi absolwenci sprawdzają się tam, gdzie jest potrzebna elastyczność, wysoki poziom umiejętności krytycznego myślenia oraz umiejętności praktyczne, np. w mediach, biznesie i różnych instytucjach publicznych, samorządowych i kultury.

Studiując u nas, masz możliwość rozwijania swoich pasji w kołach naukowych i organizacjach studenckich. Wśród nich: Koło Filozoficzne – dla osób, które lubią dyskutować o filozofii, Socjokolektiv – dla działaczy społecznych czy Inspiar – dla pasjonatów public relations. W Instytucie działają także studenckie Radio Mors oraz gazeta CDN. Dla pasjonatów międzynarodowych przygód proponujemy udział w programach MOST i Erasmus – tymczasowych studiów na innych uniwersytetach w Polsce i w wielu krajach Unii Europejskiej.

Zapraszamy na studia do Gdańska!

Wydział Nauk Społecznych, Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa

ul. Jana Bażyńskiego 4
80-309 Gdańsk
Telefon: +48 58 523 44 05
E-mail: ifis@ug.edu.pl

Więcej informacji o Instytucie: www.ifsid.ug.edu.pl

 

Komentarze (0)

brak komentarzy…
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Politechnika Gdańska
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
 • Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Gdański