SUPERCZŁOWIEK tematem IX Festiwalu Nauki w PWSZ w Pile
Od 20 do 24 kwietnia trwać będzie IX Festiwal Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Organizatorzy przewidzieli niezwykłe atrakcje. Szczegóły w treści artykułu.
IX Festiwal Nauki w PWSZ w Pile
Możliwości ludzkiego ciała i umysłu na tle osiągnięć nauk technicznych, medycznych i społecznych, ale również ograniczeń ludzkiego organizmu i sposobów dopełniania jego funkcji - taka problematyka poddana zostanie rozważaniom podczas IX FESTIWALU NAUKI, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile.
Miłośnicy nauki będą mieli okazję zgłębić temat przez kilka dni. Od 20 do 24 kwietnia Uczelnia prowadzić będzie wykłady otwarte, warsztaty i pokazy.
Prawdziwą gratką będzie możliwość spotkania z pracownikami warszawskiego CENTRUM NAUKI KOPERNIK (www.kopernik.org.pl), którzy specjalnie dla pilskiej PWSZ, przyjadą w dniu 23 kwietnia z interaktywną wystawą dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Umysł przyłapany” (wstęp tylko po wcześniejszej rezerwacji) oraz otwartymi pokazami – dla wszystkich zainteresowanych.
W tym samym dniu przedstawiona zostanie także kolejna część projektu „Fizyka jest piękna”, współfinansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Jak każdego roku, podczas Festiwalu nie zabraknie wykładów popularnonaukowych m.in. Piękny umysł, czyli cała prawda o reklamach, O tajemnicach kabin i notatników tłumaczy konferencyjnych; warsztatów m.in.: Kreatywność w pracy tłumacza, Materia w niskich temperaturach. Dla klas informatycznych i ekonomicznych, PWSZ w Pile przygotowała szczególną ofertę warsztatów prowadzonych przez firmę STX Next.
Organizacji festiwali od początku przyświeca chęć dowiedzenia, że nauka jest wszędzie, dlatego też tradycyjnie Uczelnia zaprosi do udziału w rozmaitych pokazach fizycznych
(m.in.: ogniwa wodorowe, światło i zjawiska optyczne), chemicznych („Olimpiada chemiczna”), językowych (m.in.: fonetyka angielska na wesoło).
Działania ratownictwa medycznego PWSZ w Pile, wzbogacone zostaną w tym roku o współpracę z Komendą Policji, czego efektem będzie spektakularny pościg za przestępcą (konwojowanie VIP’a oraz zatrzymanie ściganego pojazdu).
IX Festiwal Nauki w Pile rozpocznie się DNIAMI KARIERY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, a zakończy ukazaniem możliwości ludzkiej wyobraźni i ludzkiego organizmu, ponieważ w piątek 24 kwietnia Uczelnia zaprasza na spotkanie z wielkimi osobowościami – podróżnikami Karoliną i Aleksandrem Klaja, którzy zostali wyróżnieni prestiżową nagrodą KOLOSY 2014 (www.kolosy.pl) za niezwykłą podróż tandemem przez Azję.
Wszystkie wydarzenia i szczegółowy program znaleźć można na www.festiwal.pwsz.pila.pl
Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.