Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej - analityka społeczna
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (SWPS) proponuje nowoczesne podejście do socjologii, czyli studiowanie analityki społecznej. Jest to kierunek dla osób, które chcą nauczyć się jak analizować różne dane i na ich podstawie wnioskować o często ukrytych prawidłowościach. Dzięki takim umiejętnością mogą rekomendować decydentom optymalne kierunki działania.
Studia na kierunku analityka społeczna trwają 3 lata. Absolwenci uzyskują tytuł licencjata socjologii ze specjalnością analityka społeczna. Do wyboru są studia w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.
Studenci zajmują się zagadnieniami z zakresu socjologii, psychologii społecznej, ekonomii i nauk politycznych oraz nabywają umiejętności praktyczne z analizy społecznej, czy też prowadzenia badań społecznych i rynkowych.
Analityk społeczny to osoba, która zajmuje się przeprowadzaniem analizy i diagnozy społecznej w określonym obszarze poprzez odwoływanie się do różnych zgromadzonych informacji, m.in. danych z przeprowadzonych badań socjologicznych. Osoba wykonująca ten zawód potrafi przewidzieć następstwa badanej sytuacji oraz zaproponować różne rozwiązania, wskazując na ich skutki.
Studia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej to programy kształcenia, które opierają się na nabywaniu konkretnych umiejętności, a treści w nich zawarte dostosowane są do potrzeb rynku. Oprócz analityki społeczne uczelnia oferuje takie kierunki jak: psychologia, prawo, bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, kulturoznawstwo, grafika i wzornictwo, anglistyka, italianistyka, czy iberystyka.
SWPS stawia także na praktyczną naukę języków obcych - na wybranych kierunkach nauczanie odbywa się całkowicie po angielsku. Wprowadzono także program „Pakiet drugi język”, czyli dodatkowy kurs językowy (oprócz obowiązkowego angielskiego) dla wszystkich studentów. Zajęcia obejmują nie tylko praktyczną naukę języka, ale też wiedzę na temat historii, kultury i obyczajowości krajów danego obszaru językowego. W ciągu dwóch semestrów osoby od początku uczące się wybranego języka osiągną poziom A2. Do wyboru są język niemiecki, rosyjski i hiszpański.
Studenci SWPS mogą w ramach programów Erasmus, Atlantis oraz Excellence in Mobility, a także innych umów międzynarodowych, korzystać z wymian studenckich. Uczelnia współpracuje z ok. 70 szkołami wyższymi z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji, Słowenii.
Przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej działa także Biuro Karier, które organizuje płatne staże, spotkania z doradcami zawodowymi, czy szkolenia z zakresu przedsiębiorczości.
Więcej o studiach w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej można znaleźć na: http://www.swps.pl