Targi AKADEMIA 2019 i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

AKADEMIA 2019 oraz Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego to niezwykłe wydarzenie edukacyjne, które pozwala poznać ofertę szkół wyższych z całej Polski i niemal wszystkich uczelni województwa pomorskiego.

To także najlepsza okazja dla przyszłych studentów, przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów, by zdobyć informacje z pewnego źródła. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów Uniwersytetu Gdańskiego uczniowie będą mogli się poczuć jak przyszli studenci.

Targi AKADEMIA każdego roku towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego, który został powołany 20 marca 1970 roku i są wpisane w obchody Święta Uczelni.

Czas i miejsce:

19 - 20 marca 2019 (wtorek, środa)

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego,

Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6, na terenie Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie.

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-14.00.

Wstęp na targi jest wolny.

Szczegółowe informacje na stronie: www.targiakademia.pl

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia, a także do nauczycieli.

Do dyspozycji odwiedzających są stoiska informacyjne największych uczelni wyższych z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański.

W czasie rekrutacji na rok akademicki 2019/2010 Uczelnia oferuje ponad 80 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach jest uruchomienie dziewięciu nowych: Informatyka o profilu praktycznym, Zarządzanie instytucjami służby zdrowia, Produkcja form audiowizualnych, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Ubezpieczenia - studia interdyscyplinarne, Criminology and criminal justice (studia w języku angielskim) Geografia fizyczna z geoinformacją, Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS oraz studia niestacjonarne Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia (Health care technology).

Są to studia odpowiadające na potrzeby rynku, innowacyjne, uwzględniające współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach.

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim rusza 20 czerwca 2019 roku.

Ważną i cenioną przez uczniów oraz nauczycieli pomorskich szkół częścią Targów AKADEMIA są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielają szczegółowych informacji i odpowiadają na najtrudniejsze pytania dotyczące matur. Odbędą się także próbne matury, w tym roku z języka polskiego, matematyki, biologii, geografii i chemii, a także testy diagnostyczne dla uczniów klas drugich szkoły średniej. To ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju. Nie zabraknie ciekawych spotkań: z psychologiem Katarzyną Zapał na temat zarządzania stresem (taka wiedza na pewno przyda się tuż przed egzaminami); z ekspertami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, którzy m.in. podpowiedzą jak napisać idealne CV, aby się wyróżnić i jak się zaprezentować w czasie rozmowy kwalifikacyjnej oraz Joanną Siedzińską z Młodzieżowego Biura Pracy OHP, która wygłosi wykład pt.„Program EURES – jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z wyjazdem za granicę?”

W ramach Targów AKADEMIA 2019 odbędą się DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO.
To znakomita okazja, aby zwiedzić Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, który jest jednym z najnowocześniejszych Polsce W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli poczuć się jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO będą obfitowały w atrakcyjne wydarzenia:

 • Wydział Biologii proponuje ciekawe wykłady, warsztaty i spotkania, m.in. o mitach na temat mózgu, będzie można się dowiedzieć, czy czy Helicobacter pylori i Homo sapiens to długotrwały związek czy przygoda na jedną noc i zobaczyć na czym polega mutacja, przekonać się dlaczego „plastic nie jest fantastic” i wziąć udziałw koncercie rock’n’rollowego zespołu Deadly Plants.
 • Na Wydziale Chemii odbędą się m.in. warsztaty „Chemiczna podróż dookoła świata” oraz wykłady
  – „Chemia komputerowa – wirtualne eksperymenty”, „Czy wiesz jak mnie znaleźć?” czy „Substancje niebezpieczne w chemii”, będzie można odwiedzić laboratoria i pracownie.
 • W nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii UG (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed) będzie można zwiedzić doskonale wyposażone laboratoria, pracownie oraz sale wykładowe, posłuchać wykładów o zagadnieniach biomedycznych, bio-molekularne i ich zastosowaniu w biotechnologii, a także przekonać się jak wygląda hodowla roślin in-vitro i jak naukowcy poprawiają jakość życia i zdrowia.
 • Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej, m.in. laboratorium danych finansowych Thomson Reuters, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA.
 • Na Wydziale Filologicznym będzie można wziąć udział w warsztatach o języku rosyjskim, mentalności Rosjan, realiach współczesnej Rosji, kulturze rosyjskiej, warsztatach dot. tłumaczeń, konkursach, zawodach i konsultacjach.
 • Na Wydziale Historycznym będzie można się dowiedzieć „Czy Wiedźmini istnieli naprawdę?…” „Czy Mona Lisa miała wąsy?…”, „Jak budowano statki w nowożytnym Gdańsku?…”, posłuchać opowieści uczestników wypraw na Syberię i do Hiszpanii, wziąć udział w warsztatach w formie gry nt. starożytności.
 • Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki będzie można poddać się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzieć,jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie. Będzie można także spróbować swoich sił w e-sportach – strafingu, bunny-hoppingu i cj-jumpach, ale i „potrenować” umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.
 • Wydział Nauk Społecznych proponuje podróż do krainy psychologii eksperymentalnej, poznanie języka migowego, szukanie odpowiedzi na pytanie – czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Będą także wykłady, m.in. o lobbingu politycznym i tajnikach świadomego kreowania wizerunku w sieci.
 • W czasie warsztatów na Wydziale Prawa i Administracji będzie można oskarżyć Ojca Chrzestnego albo Ala Capone, rozstrzygnąć kwestie prawne z Breaking Bad i dowiedzieć się, czy bohaterowie Marvela powinni ponieść odpowiedzialność karną? Atrakcją na pewno będzie zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Kryminalistyki i symulacja rozprawy sądowej.
 • Na Wydziale Zarządzania będzie można zostać mistrzem Excela, rozwinąć swoje umiejętności programistyczne i poznać tajniki rynku walutowego – dowiedzieć się od czego zależą kursy walut i w jaki sposób można inwestować i zarobić.
 • Będzie można także zwiedzić jedna z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Biblioteka Głowna UG zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, odkrywanie magicznego świata książek i miejsc, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni – to tylko wybrane atrakcje.

PROGRAM DNI OTWARTYCH UG na stronie: http://targiakademia.pl/dni-otwarte-ug/

Organizatorem Targów AKADEMIA 2019 jest Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.