Targi PROMOCJA EDUKACYJNA 2018 - podsumowanie
Zakończyły się XXV Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2018. Aulę UMK odwiedziło kilka tysięcy osób. Wystawcy zaprezentowali ofertę dydaktyczną na rok akademicki 2018/2019.
13 marca w Auli UMK odbyły się XXV Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2018.
Na maturzystów czekali przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu publicznych uczelni wyższych z całej Polski, m.in. uniwersytety z Gdańska, Łodzi, Olsztyna, Warszawy, Bydgoszczy, Zielonej Góry, Akademii Morskiej z Gdyni, Akademii Pomorskiej ze Słupska, a także Politechniki Gdańskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Warszawskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Byli także przedstawiciele szkół wojskowych: Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina, Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni oraz Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.
Wystawcy zaprezentowali ofertę dydaktyczną na rok akademicki 2018/2019. Tegoroczne targi były sukcesem frekwencyjnym. Aulę UMK odwiedziło kilka tysięcy osób.
Jak zawsze ogromną popularnością cieszyły się konsultacje z doradcami zawodowymi z Biura Karier UMK, którzy osobom niezdecydowanym pomagali określić predyspozycje zawodowe i wybrać odpowiedni dla nich kierunek studiów. Kolejki pod drzwiami doradców stały od rana, aż do zakończenia Targów.
Organizatorzy przewidzieli także szereg atrakcji dla uczestników: m.in. piknik naukowy pt. "Spotkania z archeologią", który miał miejsce w Instytucie Archeologii UMK. Goście mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach z zakresu archeologii, obejrzeć oryginalne zabytki archeologiczne z różnych epok oraz ich repliki, a także zwiedzić instytutowy gabinet zabytków oraz skansen.
W ramach imprezy można było nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną, ale przede wszystkim dowiedzieć się, czym zajmują się archeolodzy, co to są badania archeologiczne oraz jak wygląda konserwacja i rekonstrukcja różnorodnych przedmiotów sprzed wieków – m.in. ubiorów, ozdób i narzędzi.
Natomiast w towarzystwie naukowców z Wydziału Humanistycznego UMK można było skorzystać z zestawu do wirtualnej rzeczywistości (VR) - porozmawiać z drugą osobą w wirtualnym chat roomie oraz zrobić wycieczkę po wirtualnym mózgu.
Galeria zdjęć znajduje się na stronie https://www.umk.pl/wiadomosci/?id=25208