UAM zaprasza na Dzień Kandydata online

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu możesz wybierać spośród kilkudziesięciu propozycji kierunków społecznych. Kształcimy ekspertów, którzy odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach. Wielu z nich wybrało studia na UAM, żeby rozwijać swoje pasje. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu stały się one ich życiem zawodowym.

Wiecie już, że oferta UAM to ponad 100 kierunków i blisko 80 specjalności. My wiemy, że wiedza o studiach jest dla Was niezwykle cenna. Dlatego zachęcamy do lektury.

Kierunki społeczne na UAM

Prezentujemy 10 najbardziej popularnych kierunków społecznych.

Administracja: to kierunek, który wyposaży Cię we wszechstronne umiejętności. Dzięki temu będziesz przygotowany do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, ale także do pracy urzędnika w administracji publicznej zarówno rządowej, jak i samorządowej oraz administracji niepublicznej i w organizacjach społecznych.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: masz lekkie pióro? Z uwagą śledzisz to, co dzieje się w kraju, na świecie i w Twoim najbliższym otoczeniu? Nie boisz się wyzwań? To studia dla Ciebie! Z pewnością docenisz dostęp do świetnie wyposażonych pracowni radiowych i telewizyjnych oraz wypożyczalnię sprzętu audiowizualnego.

Gospodarka przestrzenna: od zawsze marzysz o rewitalizacji zabytków? Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się z przestrzenią miejską i publiczną? Wybierz interdyscyplinarne studia, które przygotują Cię do tego zawodu.

Pedagogika: masz łatwość dzielenia się wiedzą z innymi? Twoim marzeniem było nauczanie? Wiesz, że na UAM oferujemy kilkanaście specjalności, dzięki którym zostaniesz pedagogiem wyspecjalizowanym w danej dziedzinie.

Pedagogika specjalna: zawsze towarzyszy Ci troska o drugiego człowieka? Chcesz wspierać dzieci i młodzież z trudnościami w ich nauce, rozwoju i terapii? Przygotujemy Cię do tego zadania. Proponujemy kilka specjalności, dzięki czemu będziesz mógł zostać ekspertem w swojej dziedzinie.

Politologia: uważnie śledzisz to, co dzieje się w świecie polityki? Chcesz zrozumieć mechanizmy, które nią rządzą. Dzięki tym studiom zostaniesz jej znawcą. Możesz też wybrać karierę polityka. Przygotujemy Cię do każdej z tych ról. Okryjemy przed Tobą zasady funkcjonowania współczesnych państw.

Psychologia: to studia jednolite magisterskie. W ich trakcie wybierasz jedną z dziedzin psychologii stosowanej, którą chcesz zajmować się w przyszłości. Po studiach możesz też zajmować się mediacją lub negocjacjami.

Socjologia: interesujesz się relacjami międzyludzkimi? Z ciekawością śledzisz działania grup społecznych? Na tym kierunku nauczymy Cię projektowania badań rzeczywistości społecznej. Dzięki niemu oraz wiedzy przekazanej podczas zajęć zostaniesz ekspertem w rozumieniu zachowań i postaw społecznych.

Stosunki międzynarodowe: marzysz o karierze dyplomaty? A może chcesz mieć wpływ na światową gospodarkę? Interesują Cię mechanizmy rządzące światem? Jeśli wybierzesz właśnie ten kierunek, pokażemy Ci jak stawiać czoła wyzwaniom międzynarodowej społeczności. Poznasz kultury, obyczaje i tradycje całego globu.

Prawo: to jeden z nielicznych kierunków, który prowadzony jest w formie jednolitych studiów magisterskich. Nauka trwa 5 lat, a w tym czasie będziecie czerpać doświadczenie od najlepszych praktyków prawa. Będziecie pracować na casach i uczestniczyć w symulacji rozpraw sądowych.

Oczywiście, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o innych kierunkach społecznych, zostawcie jego nazwę w komentarzu.

Przygotujemy dla Was posty na życzenie.