Uniwersytet Gdański – przyroda
Przyrodę można studiować na Uniwersytecie Gdańskim na studiach dziennych I stopnia. Po 3-letniej nauce studenci uzyskują tytuł licencjata. Studia w ramach kierunku przyroda prowadzone są w jednej specjalności: nauczanie przyrody i edukacja ekologiczna.
Uniwersytet Gdański zaprasza na interesujący kierunek, jakim jest przyroda. Na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, na kierunku przyroda, uczą się studenci, którzy po skończeniu studiów będą posiadali uprawnienia pedagogiczne, wychowawcy kolonijnego oraz ukończone szkolenie z podstaw przedsiębiorczości i PR.
Przyrodę można studiować na studiach dziennych I stopnia. Po 3-letniej nauce studenci uzyskują tytuł licencjata. Studia w ramach kierunku przyroda prowadzone są w jednej specjalności: nauczanie przyrody i edukacja ekologiczna.
Przykładowe przedmioty realizowane na przyrodzie to: różnorodność biologiczna, funkcjonowanie organizmów, ekologia z elementami paleoekologii, geografia fizyczna z elementami astronomii, chemia dla przyrodników, warsztaty z edukacji ekologicznej, dydaktyka przyrody. Ważnym elementem programu studiów są praktyki zawodowe realizowane z przyszłymi pracodawcami m.in.: szkołami podstawowymi, zielonymi szkołami, ogrodem zoologicznym. Studenci mogą realizować część programu studiów na innych uczelniach w kraju lub za granicą.
Studenci przyrody mogą rozwijać swoje zainteresowania w kołach naukowych działających na wydziale. Do wyboru są m.in.:. Studenckie Koło Naukowe "Edukacja de novo" ("EDEN"), które adresowane jest do osób interesujących się edukacją przyrodniczą, pedagogiką i psychologią; Studenckie Koło Naukowe Biochemiczne przeznaczone dla studentów zainteresowanych biochemią, biologią molekularną i biotechnologią; Studenckie Koło Naukowe Botaniczne "Zioło; Studenckie Koło Naukowe Chiropterologiczne, które zajmuje się badaniami nad biologią i ekologią nietoperzy, czy Koło Naukowe Ornitologiczne "Kos".
Absolwenci kierunku przyroda mają wiedzę z zakresu biologii, geografii, chemii, fizyki i matematyki, co pozwala im na nauczania przedmiotu przyroda w szkole podstawowej i prowadzenia zajęć poświęconych edukacji ekologicznej. Ponadto absolwenci są w stanie wdrażać projekty związane z edukacją ekologiczną. Pracę znajdą w szkolnictwie, instytucjach związanych ze środowiskiem przyrodniczym i edukacją ekologiczną.
Uniwersytet Gdański to największa uczelnia w regionie pomorskim. Studiuje tu ponad 30 tysięcy osób. Uczelnia posiada 11 wydziałów oraz stale rozbudowywany kampus. Przy uniwersytecie działa Akademickie Centrum Kultury „Alternator”, gdzie prowadzone są działania w zakresie muzyki, tańca i muzyki. Jednostki, które organizują zajęcia sportowe to Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Akademicki Związek Sportowy. W ramach zajęć sportowych można uprawiać takie dyscypliny jak: siatkówka, koszykówka, pływanie, aerobik, judo, karate, wspinaczka, czy tenis. Latem organizowane są obozy żeglarskie, a zimą narciarskie.
Więcej o studiach na Uniwersytecie Gdańskim i kierunku przyroda można znaleźć na: http://ug.edu.pl