Uniwersytet Jagielloński – sinologia
Studiując sinologię na Uniwersytecie Jagiellońskim studenci mają możliwość odbycia rocznego stypendium w Chinach lub na Tajwanie.
Języki chiński w 3 lata!
Uniwersytet Jagielloński poszerzył swoją ofertę studiów o sinologię. Trzyletnie studia przewidują opanowanie języka chińskiego w mowie i piśmie w zakresie pozwalającym na umiejętną komunikację werbalną i międzykulturową.
Specjalność sinologia realizowana jest na kierunku neofilologia w trybie stacjonarnym. Studia trwają 3 lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Program studiów został skonstruowany tak, aby studenci mogli, rozpoczynając naukę języka od „zera”, opanować go na poziomie B2. Nauka języka uzupełniona jest o wiedzę o literaturze, kulturze i historii krajów obszaru języka chińskiego. Studia mają na celu także wykształcenie umiejętności krytycznego myślenia, wiązania ze sobą faktów oraz wyciągania wniosków z posiadanych danych. Studenci uczą się ponadto jednego wybranego języka europejskiego.
Studia sinologiczne to przede wszystkim duża łączna liczba godzin przeznaczona na zajęcia językowe, aktywizujące zdobytą wiedzę językową. Studiując sinologię na Uniwersytecie Jagiellońskim studenci mają możliwość odbycia rocznego stypendium w Chinach lub na Tajwanie.
Absolwent sinologii zna język chiński w mowie na poziomie B2, potrafi czytać ze zrozumieniem ogólne teksty odpowiednie do wskazanego poziomu, zapisane w znakach uproszczonych i tradycyjnych. Dzięki tym umiejętnościom może podjąć pracę w firmach chińskich i współpracujących z Chinami.
Uniwersytet Jagielloński przewiduje w przyszłości możliwość kontynuacji programu sinologii na studiach magisterskich. Sinologia prowadzona jest na Wydziale Filologicznym w Instytucie Orientalistyki.
Uniwersytet Jagielloński to najstarsza uczelnia w Polsce z 650-letnią tradycją. Na uczelni studiuje ok. 48 000 osób na 78 kierunkach i 149 specjalnościach. Do dyspozycji studentów są liczne budynki dydaktyczne i akademiki w całym Krakowie.
UJ to jedna z nielicznych uczelni w Europie i świecie, która posiada własną winnicę. Do uczelni należą także muzea np. Muzeum Farmacji, Muzeum Zoologiczne, Muzeum Antropologiczne, Muzeum Anatomii, i inne. Biblioteka Jagiellońska wspólnie z Biblioteką Medyczną CM, bibliotekami wydziałowymi i instytutowymi tworzy system biblioteczno-informacyjny Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uznano za bibliotekę narodową. Studia w Krakowie to nie tylko nauka, ale także możliwość korzystania z kulturalnej oferty tego miasta.
Więcej informacji o studiach sinologicznych można znaleźć na: http://www.uj.edu.pl