Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – elektroradiologia
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza na studia na kierunku elektroradiologia. Studia przeznaczone są dla osób, które chcą obsługiwać nowoczesny sprzęt medyczny i jednocześnie skutecznie komunikować się z pacjentami.
Studia na kierunku elektroradiologia dostępne są na dwóch poziomach: studia licencjackie I stopnia i magisterskie studia II stopnia. Do wyboru jest tryb stacjonarny i niestacjonarny.
W programie studiów znajdują się takie zagadnienia jak: anatomia, międzynarodowe problemy zdrowia, biofizyka, biostatyka, psychologia, patomorfologia, aparatura medyczna, diagnostyka elektromedyczna, radiobiologia, radioterapia, ultrasonografia, techniki zabiegów medycznych, itd.
Absolwenci elektroradiologii mogą pełnić samodzielne funkcje zawodowe. Są oni w stanie przygotować sprzęt do badań, skutecznie komunikować się z pacjentami i uzyskać od nich informacje niezbędne do przeprowadzenia zabiegów lub terapii. Ponadto potrafią prowadzić dokumentację, dobierać odpowiednie metody i techniki do wykonania badania rentgenowskiego, wykonywać badania w pracowni tomografii komputerowej, badania izotopowe, elektrokardiograficzne, spirometryczne, elektroencefalograficzne, audiometrię i radioterapię.
Na Wydziale Nauk o Zdrowiu, gdzie prowadzona jest elektroradiologia, działa Koło Naukowe Wolontariuszy Medycznych. Wszystkie studiujące osoby, które chcą pomagać chorym, dowiedzieć się o sobie, rozwinąć swoje umiejętności, czy poznać swoje możliwości mogą dołączyć do wolontariuszy. Strukturę wydziału tworzy 28 jednostek: 7 Klinik, 18 Zakładów, 2 Samodzielne Pracownie i Studium. Jednostki te biorą udział w kształceniu elektroradiologów oraz studentów z innych kierunków. Od 2011 roku działa nowo wybudowane Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku kształci na 14 kierunkach. Obecnie studiuje tu 4600 osób, w tym 266 w języku angielskim. Uniwersytet posiada dwa kierunki unikatowe: logopedię z fonoaudiologią i elektroradiologię II stopnia. Uczelnia dysponuje infrastrukturą do prowadzenia badań naukowych tj, Centrum Medycyny Doświadczalnej, Euroregionalne Centrum Farmacji i Centrum Badań Innowacyjnych.
Studenci mają szansę prowadzić badania kliniczne, zdobywać praktyczne umiejętności oraz rozwijać swoje zainteresowania w kołach naukowych i organizacjach studenckich. Siedzibą władz Uczelni jest XVIII-wieczny pałac w centrum miasta, wokół którego w bliskiej odległości, znajdują się budynki dydaktyczne, dwa szpitale kliniczne, oraz domy studenta i obiekty sportowe.
Więcej o studiach na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku można znaleźć na: http://www.umb.edu.pl