Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - fizjoterapia
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) ma w swej ofercie popularny kierunek studiów, jakim jest fizjoterapia.
Fizjoterapia prowadzona jest na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB na poziomie licencjackim w trybie stacjonarnym oraz magisterskim w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Kandydaci na studia powinni mieć predyspozycje do pracy z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi, sami powinni cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją - ich rolą będzie niejednokrotnie samodzielne zademonstrowanie ćwiczenia, podtrzymanie pacjenta, uczestniczenie w wykonywanych ćwiczeniach.
Praca po fizjoterapii
Absolwenci fizjoterapii znajdują zatrudnienie w placówkach służby zdrowia: szpitalach, klinikach, przychodniach), ośrodkach gimnastyki korekcyjnej, zakładach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej, obiektach Spa&Wellness, hotelach, fitness klubach, domach opieki społecznej oraz domach spokojnej starości, ośrodkach prowadzących działalność prozdrowotną, placówkach sportowych czy placówkach zaopatrzenia ortopedycznego. Fizjoterapeuci mogą prowadzić gimnastykę wyszczuplającą, korekcyjną czy aerobik, a także prowadzić własną działalność gospodarczą.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) to renomowana, prężnie rozwijająca się, przyjazna studentowi publiczna uczelnia wyższa, która zapewnia wszechstronny rozwój, możliwość kreowania samodzielnego myślenia i uczenia się, a także świetne perspektywy pracy.
Unikatowe kierunki, jakie można studiować na UMB to logopedia z fonoaudiologią oraz elektroradiologia na studiach II stopnia. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) jako jedyny w regionie, od ponad 60 lat kompleksowo kształci kadrę medyczną. Uczelnia poszerza swoją ofertę edukacyjną zgodnie z potrzebą rozwijających się dziedzin służby zdrowia oraz rynku pracy. Aktualnie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) można studiować na 14 kierunkach studiów. Na Uczelni studiuje prawie 4600 studentów, w tym 274 w języku angielskim.
Rankingi uczelni od lat potwierdzają wysoką pozycję UMB wśród uczelni akademickich w regionie. W 2011 roku UMB otrzymał od wydawnictwa Perspektywy i dziennika Rzeczpospolita dwie ważne nagrody: „Uczelnia o najwyższej efektywności naukowej” (1 miejsce w Polsce) i Kuźnia Kadr 2011.
We wrześniu 2013 roku w ocenie parametrycznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej uzyskał prestiżową kategorię A plus jako najlepsza jednostka naukowa w grupie nauk o życiu, a Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim i Wydział Nauk o Zdrowiu mogą poszczycić się kategorią A.
W lipcu 2012 roku, w pierwszym konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Centrum Badań Innowacyjnych UMB zyskał status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego 2012-2017 (KNOW). To prestiżowe wyróżnienie otrzymało tylko 5 ośrodków naukowych w Polsce. Centrum Badań Innowacyjnych zostało również laureatem Podlaskiej Marki Roku 2012.