Uniwersytet Szczeciński nadal rekrutuje
Uniwersytet Szczeciński nadal rekrutuje na wybrane kierunku studiów. Wolne miejsca na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie kandydaci znajdą jeszcze na: Wydziale Biologii, Wydziale Filologicznym, Wydziale Humanistycznym, Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, Wydziale Matematyczno-Fizycznym, Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Wydziale Nauk o Ziemi, Wydziale Teologicznym oraz Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług.
Wykaz kierunków, na które można aplikować znajduje się TUTAJ
Równocześnie trwa nabór na studia stacjonarne II stopnia orz studia niestacjonarne. Tutaj kandydaci mogą jeszcze wybierać spośród kierunków wszystkich trzynastu wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego.
Kandydaci mogą rejestrować się w serwisie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów na stronie internetowej uczelni. Znajdują się tu także informacje dotyczące kryteriów kwalifikacji na studia, poszczególnych etapów rekrutacji, wymaganych dokumentów, płatności, a także wykaz olimpiad, których laureaci i finaliści mogą korzystać z preferencji w procesie rekrutacji.
Od nadchodzącego roku akademickiego kandydaci mają możliwość wyboru kierunków, które po raz pierwszy pojawiły się w ofercie uczelni:
- POLITYKA SPOŁECZNA to oferta studiów skierowana jest do osób, zainteresowanych pracą w administracji państwowej i samorządowej, a także we wszelkiego typu instytucjach zajmujących się polityką społeczną. Brak absolwentów takiego kierunku na regionalnym rynku pracy oraz aktualne zwiększenie aktywności administracji rządowej w sferze polityki społecznej czyni ofertę studiów atrakcyjną dla młodych ludzi.
- MEDIACJA MIĘDZYKULTUROWA wykształci absolwentów posiadających wiedzę, która pozwoli na diagnozę stanu określonej zbiorowości oraz występujących w niej zagrożeń zwłaszcza w takich obszarach jak: wielokulturowość, zróżnicowanie etniczne i religijne oraz migracje. Ponadto kierunek mediacja międzykulturowa kształcić będzie specjalistów, którzy dobrze będą się odnajdywać w międzynarodowych zespołach pracowniczych, kreując jednocześnie właściwą atmosferę pracy oraz przeciwdziałając pojawiającym się konfliktom społecznym. Ich działania sprzyjać mają również odpowiedniemu włączaniu migrantów w system społeczeństwa europejskiego.
- ANALITYKA GOSPODARCZA to czwarty unikatowy kierunek w Polsce i pierwszy taki kierunek w województwie zachodniopomorskim. Kierunek ten jest odpowiedzią na potrzeby współczesnej gospodarki opartej na wiedzy. Absolwenci kierunku analityka gospodarcza będą specjalistami stosującymi zaawansowane metody matematyczno-statystyczne oraz najnowsze technologie informatyczne i zaawansowane komputerowe pakiety statystyczne do przygotowywania i opracowywania analiz, diagnoz i prognoz, będących podstawą podejmowanych decyzji gospodarczych.
Kierunki zamawiane są projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, finansowanym ze środków Unii Europejskiej. Projekt ma na celu wyszkolenie specjalistów nauk ścisłych, którzy w przyszłości wypełnią zapotrzebowanie na specjalistów nauk ścisłych na rynku pracy. W ramach projektu na Uniwersytecie Szczecińskim prowadzony jest kierunek matematyka. Oferta związana z uczestnictwem w projekcie obejmuje bezpłatne, dodatkowe zajęcia z matematyki, dodatkowo uczestnicy studiów mogą liczyć na praktyki studenckie, konferencje naukowe i wykłady z wizytującymi profesorami. W przypadku spełniania wymogów regulaminowych, najlepsi studenci otrzymają wysokie stypendia. Rynek pracy zgłasza coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów nauk ścisłych. Wg szacunków TNS OBOP w roku 2013 zapotrzebowanie na absolwentów tego typu kierunków studiów urośnie do 47 tys. Oferta Uniwersytetu Szczecińskiego jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ