UTP w Bydgoszczy – kierunek zoofizjoterapia
Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy zaprasza na nowy kierunek studiów – zoofizjoterapię. Zoofizjoterapia to studia dla osób, które chcą pracować ze zwierzętami zarówno towarzyszącymi, hodowlanymi, jak i dzikimi oraz poznać ich zachowanie.
Zoofizjoterapia to studia inżynierskie I stopnia. Trwają one 7 semestrów i dostępne są tylko w trybie stacjonarnym. Specjalności do wyboru na tym kierunku studiów to:
- fizjoterapia zwierząt towarzyszących,
- fizjoterapia zwierząt nieudomowionych i egzotycznych.
Studenci na zajęciach będą zajmowali się takimi zagadnieniami związanymi ze zwierzętami jak: genetyka, cytologia, anatomia, fizjologia. Plan studiów przewiduje naukę praktycznych umiejętności niezbędnych przy terapii, projektowaniu treningów dla zwierząt wykorzystywanych sportowo, odpowiedniego żywienia zwierząt zdrowych i chorych, itd. Przykładowe ciekawe przedmioty do wyboru to: dogoterapia, wędkarstwo, hipoterapia, gatunki ginące, zwierzęta jadowite i toksyczne. Studenci będą także uczyli się języka obcego tak, aby po skończeniu kursu posługiwać się nim na poziomie B2 oraz znać specjalistyczne wyrażenia z dziedziny zoofizjoterapii.
Absolwenci tego kierunku studiów mogą podjąć pracę w klinikach, lecznicach i przychodniach weterynaryjnych jako zoofizjoterapeuci, ale także w zespołach terapeutycznych przygotowujących programy treningowe zwierząt użytkowanych sportowo. Inne miejsca pracy to: ogrody zoologiczne, schroniska dla zwierząt, organizacje działające na rzecz zwierząt, czy centra rehabilitacji zwierząt dzikich.
Co oprócz ciekawego kierunku studiów ma do zaoferowania swoim studentom Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy? Na pewno osoby studiujące na tej uczelni mogą liczyć na możliwość zakwaterowania w akademiku. Możliwe są także wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus do: Kolumbii, Czech Litwy, Słowacji, Włoch, Francji, Ukrainy, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, czy Holandii – z uczelniami w tych krajach uniwersytet podpisał umowy o współpracy. Studenci mogą ubiegać się o stypendia i rozwijać swoje zainteresowania w kołach naukowych.
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy jest jedyną uczelnią w regionie kształcącą inżynierów. Na 7 wydziałach i innych jednostkach uczy się około 10 000 studentów.
Więcej informacji o zoofizjoterapii i uczelni można znaleźć na: www.utp.edu.pl