Jakiego artykułu szukasz?

​W WSPiA rusza „Laboratorium Młodego Naukowca”

Inauguracja „Laboratorium Młodego Naukowca” odbędzie się we wtorek 14 marca 2017 r. w Budynku „Collegium Securitatis” w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14. Początek o godzinie od 10:00. Inauguracja „Laboratorium Młodego Naukowca” jest częścią obchodów pięciolecia projektu pt. „Bezpieczna Przyszłość” prowadzonego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

​W WSPiA rusza „Laboratorium Młodego Naukowca”

Pokazy sprawności służb mundurowych, prezentacje wyposażenia Staży Pożarnej, Policji i Służby Więziennej, prelekcje, gry i zabawy oraz prezentacja Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej.

Tak zapowiada się program inauguracji „Laboratorium Młodego Naukowca” uruchamianego w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Impreza dla 230 dzieci z rzeszowskich szkół podstawowych odbędzie się we wtorek 14 marca 2017 r. o godzinie 10:00.

„Laboratorium Młodego Naukowca” to nowy projekt WSPiA, który zwyciężył w konkursie Uniwersytet Młodego Odkrywcy ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W zajęciach organizowanych przez WSPiA uczestniczyć będzie 230 uczniów klas 3-6 szkół podstawowych z Rzeszowa.

Celem projektu dla uczniów szkół podstawowych z Rzeszowa jest m.in. rozbudzanie ciekawości poznawczej młodego pokolenia, inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji. Projekt WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej znalazł się w grupie 65 projektów z całej polski (z ponad 200 zgłoszonych), które otrzymają dofinansowanie w ramach ministerialnego programu Uniwersytetów Młodego Odkrywcy. Na jego realizację WSPiA otrzymała z MNiSW 40 tys. zł.

W najbliższy wtorek 14 marca 2017 r. odbędzie się inauguracja „Laboratorium Młodego Naukowca”. Weźmie w niej udział 260 uczniów szkół podstawowych z Rzeszowa. Przez cały dzień dzieci będą mogły poznać wyposażenie Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej.

Główną atrakcją będą jednak pokazy w wykonaniu Oddziału Interwencyjnego Służby Więziennej oraz prezentacja pojazdów Podkarpackiej Policji i Straży Pożarnej. Na imprezie pojawią się także psy służbowe, wykorzystywane do poszukiwania narkotyków i materiałów niebezpiecznych. Podczas inauguracji odbędą się także konkursy i zabawy z nagrodami oraz prelekcje na temat bezpieczeństwa przygotowane przez policjantów i strażaków.

Inauguracja „Laboratorium Młodego Naukowca” odbędzie się we wtorek 14 marca 2017 r. w Budynku „Collegium Securitatis” w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14. Początek o godzinie od 10:00. Inauguracja „Laboratorium Młodego Naukowca” jest częścią obchodów pięciolecia projektu pt. „Bezpieczna Przyszłość” prowadzonego przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.

Podkarpacka Dziecięca Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

Przypomnijmy, że WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa od prawie 2 lat prowadzi Podkarpacką Dziecięcą Akademię Prawa i Bezpieczeństwa. W ramach Akademii raz w miesiącu odbywają się bezpłatne zajęcia dla uczniów z 9 szkół podstawowych z Rzeszowa. Celem Akademii jest przede wszystkim przedstawienie dzieciom problematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, jak również ukazanie, jak należy zachowywać się w sytuacjach kryzysowych, np. w sytuacji zagrożenia agresywnym zachowaniem dorosłego. Zajęcia w Akademii mają umożliwić dzieciom rozpoznawanie zagrożeń, klasyfikowanie ich rodzajów, a także pokazać prawidłową reakcję na poszczególne ich przejawy.

Komentarze (0)

brak komentarzy…
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi