Jakiego artykułu szukasz?

Wygraj indeks Uniwersytetu Warszawskiego lub Uniwersytetu Jagiellońskiego

Rusza XI edycja „Konkursu Akademickiego o Stypendium i Indeks imienia Biskupa Jana Chrapka”. Do wygrania indeksy Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wygraj indeks Uniwersytetu Warszawskiego lub Uniwersytetu Jagiellońskiego

Instytut Dziennikarstwa wraz z Instytutem Polityki Społecznej i Instytutem Nauk Politycznych WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego co roku przeznaczają drogą konkursu dla maturzystów pochodzących z ubogich rodzin dwanaście miejsc na prowadzonych przez siebie studiach dziennikarskich, polityki społecznej i nauk politycznych.

Uniwersytet Warszawski przeznacza dla laureatów Konkursu osiem indeksów:

  • dwa indeksy na trzyletnie studia stacjonarne (dzienne i bezpłatne) I stopnia na kierunku: dziennikarstwo i komunikacja społeczna - do wyboru specjalności: dziennikarstwo, public relations i marketing medialny oraz fotografia prasowa, reklamowa, wydawnicza;
  • dwa indeksy na trzyletnie studia niestacjonarne (wieczorowe) I stopnia na kierunku: dziennikarstwo i komunikacja społeczna - do wyboru specjalności: dziennikarstwo, public relations i marketing medialny oraz fotografia prasowa, reklamowa, wydawnicza;
  • dwa indeksy na trzyletnie studia stacjonarne (dzienne i bezpłatne) I stopnia na kierunku: polityka społeczna;
  • dwa indeksy na trzyletnie studia stacjonarne (dzienne i bezpłatne) I stopnia na kierunku: nauki polityczne: jeden na specjalności: politologia, drugi na specjalności: bezpieczeństwo wewnętrzne.

Uniwersytet Jagielloński oferuje laureatom Konkursu cztery indeksy:

  • trzy indeksy na trzyletnie studia stacjonarne (dzienne i bezpłatne) I stopnia na kierunku: dziennikarstwo i komunikacja społeczna;
  • jeden indeks na trzyletnie studia niestacjonarne (wieczorowe) I stopnia na kierunku: dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Zasady, które należy spełnić, aby wziąć udział w konkursie:

  • Jesteś tegorocznym maturzystą (egzamin maturalny zdawany w 2012 roku).
  • Liczba mieszkańców Twojej miejscowości nie przekracza 20 tyś. osób.
  • Twoja średnia ocen na semestr zimowy (2011/2012) jest nie niższa niż 4.5 albo masz udokumentowane inne zdolności (udział w olimpiadach, konkursach, wybitne zdolności w jednej dziedzinie).
  • Dochód na osobę w Twojej rodzinie nie przekracza 970 zł na osobę.
  • Masz udokumentowany dorobek dziennikarski (załączone kserokopie publikacji lub taśmy audiovideo, strony internetowe). Nadesłany dorobek oceni specjalna komisja powołana przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia", w porozumieniu z Dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego. Mile widziane będą także dowody aktywności społecznej kandydata w wolontariacie.
  • Twój dyrektor i wychowawca wystawią Ci pozytywną opinię. Pamiętaj, że prace nadesłać mogą tylko dwie osoby z jednej szkoły. Jeśli jest więcej chętnych, szkoła zobowiązana jest do przeprowadzenia etapu wewnętrznego, który wyłoni dwie, najlepsze prace.
  • Dołączysz swoje CV i list motywacyjny (dlaczego to właśnie Ty powinieneś/powinnaś zostać laureatem naszego Konkursu?) z opisem swoich planów na własną przyszłość.
  • Wykonasz poniższe zadanie:

Wyjaśnij, w wybranym przez siebie gatunku (do wyboru: artykuł, reportaż) jak można interpretować poniższy fragment z listu biskupa Jana Chrapka na temat dobra wspólnego:

„Rodzina jest podstawową wspólnotą pracy i solidarności. Przezwyciężanie mentalności indywidualistycznej na rzecz solidarności i miłości zaczyna się właśnie w rodzinie. Dzieje się to poprzez wzajemne wspieranie się małżonków, a także przez troskę jednego pokolenia o drugie."

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem znajdziesz TUTAJ.

Komentarze (0)

brak komentarzy…