Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa – psychologia
Psychologię w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa można studiować na studiach licencjackich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Uczelnia oferuje szereg atrakcyjnych specjalności. Szczegóły poniżej.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa rozszerzyła swoją ofertę dydaktyczną o licencjackie studia psychologiczne.
Psychologia to kierunek, który pozwala na zdobycie szczególnych umiejętności niezbędnych do pracy z ludźmi. Psychologię powinny wybrać osoby, które zainteresowane są człowiekiem i chcą poznać mechanizmy wpływające na jego zachowania i wybory.
Psychologię w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa można studiować na studiach licencjackich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Specjalności oferowane przez uczelnię to:
- Psychologia dialogu międzykulturowego,
- Psychologia kryminalistyczno-śledcza
- Psychologia marketingu politycznego,
- Psychologia mediacji i negocjacji,
- Psychologia sieci i e-commerce,
- Psychologia służb mundurowych
- Psychologia sytuacji kryzysowych,
- Psychologia ubezpieczeń.
Absolwenci studiów psychologicznych posiadają umiejętności wykorzystywania wszechstronnej wiedzy psychologicznej i interdyscyplinarnej oraz rozumienia złożonych mechanizmów funkcjonowania ludzi we współczesnym świecie. W zależności od wybranej specjalności mogą podjąć pracę w: policji, służbie więziennej, jednostkach Wojska Polskiego, urzędach publicznych, biurach i agencjach detektywistycznych, w organizacjach międzynarodowych. Stanowiska na jakich mogą pracować to m.in.: trener komunikacji, specjalista ds. negocjacji, konsultant w dziale kadrowym, specjalista ds. public relations, negocjator, mediator, itp.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa ma swoje odziały w Poznaniu Gliwicach i Gdańsku, planuje także nowe lokalizacje w Bartoszycach., Giżycku i Jaworznie. Jest to uczelnia specjalistyczna, która posiada wyraźnie określony profil kształcenia związany z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
Studenci w ramach wybranych przedmiotów oprócz wykładów i ćwiczeń realizują także zajęcia terenowe. Od drugiego semestru studiów studenci wszystkich kierunków mogą wybierać przedmioty z bloku przedmiotów międzykierunkowych.
W czasie studiów jest także czas na integrację w trakcie kilkudniowych obozów sportowych przypominających survivalową przygodę. Uczelnia zapewnia bogatą ofertę stypendialną oraz atrakcyjny system opłat. Do dyspozycji studentów jest m.in. biblioteka i platforma e-learningowa.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa realizuje także program międzynarodowej współpracy szkół wyższych Erasmus z partnerami z Czech, Słowacji, Turcji, Estonii i Hiszpanii.
Więcej o uczelni i kierunku psychologia można znaleźć na http://www.wsb.net.pl