Jakiego artykułu szukasz?

​Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu „Medyk”w Łodzi - kosmetologia

​Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (WSBiNoZ) „Medyk”w Łodzi kształci wysokiej klasy profesjonalistów na kierunku kosmetologia.
​Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu „Medyk”w Łodzi - kosmetologia

Ciekawy kierunek studiów proponuje Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (WSBiNoZ) w Łodzi. Studia odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, trwają 3 lata, absolwenci uzyskają po ukończeniu tytuł licencjata.

Kierunek kosmetologia w WSBiNoZ został bardzo wysoko oceniony przez Komisję Ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Studia na kosmetologii w WSBiNoZ dają możliwość wyboru jednej z trzech specjalności. Są to:

    ·wizaż i stylizacja, czyli sztuka kreowania wizerunku. Specjalność ta obejmuje autorski program nauczania, którego konstrukcja zapewnia najpełniejszy i najwszechstronniejszy sposób przekazania wiedzy i wykształcenia wrażliwości estetycznej przy zachowaniu obiektywnego piękna i wymaganej elegancji. Duży nacisk położony jest na zajęcia praktyczne z wykonywania makijażu, elementów charakteryzacji oraz makijażu fantazyjnego. Student nabywa wiedzę z zakresu teorii barw, dobierania kolorów do typów urody, korekcji defektów, technik makijażu.

    ·Spa i odnowa biologiczna z elementami dietetyki - przygotowuje absolwenta do profesjonalnego podejścia do pacjenta odczuwającego potrzebę poprawy własnej kondycji i zdrowia w gabinetach SPA. Pozwala na szersze zdefiniowanie problemów z jakimi pacjenci przychodzą do gabinetów oraz daje możliwość ustalenia diagnozy i zaplanowania szeregu zabiegów.

    ·podologia – obejmuje wykłady i zajęcia praktyczne z zakresu dermatologii, flebologii, diabetologii, ortopedii, fizjoterapii, refleksologii. Ze względu na deficyt specjalistów z tej dziedziny, ukończenie specjalności podologia znacznie zwiększa atrakcyjność absolwenta i ułatwia znalezienie satysfakcjonującej pracy.

Studia na kosmetologii, obok wiedzy teoretycznej z przedmiotów ogólnohumanistycznych, medycznych i biomedycznych powinny wyposażać absolwenta w możliwie najbogatszą gamę umiejętności praktycznych i zawodowych, niezbędnych do podjęcia pracy w wybranym zawodzie kosmetologa. Dyplomowany kosmetolog może podjąć pracę w gabinetach kosmetycznych (bądź organizować i prowadzić własny gabinet), centrach odnowy biologicznej, ośrodkach Spa, firmach produkujących kosmetyki, laboratoriach kosmetycznych, organizacjach zajmujących się promocją zdrowia, sieciach dystrybucji kosmetyków, działach kosmetycznych aptek, redakcjach pism podejmujących problematykę kosmetologii, szkolnictwie kosmetycznym, firmach szkoleniowych, placówkach zajmujących się szeroko rozumianą profilaktyką zdrowia i urody.

Kierunek kosmetologia to niejedna oferta dydaktyczna WSBiNoZ. Studiować można również dietetykę oraz pedagogikę, w wybranych specjalnościach.

Komentarze (15)

Daria
Jeżeli ktokolwiek wybiera się w tym roku na kosmetologię do tej szkoły to proszę o kontakt: d97.olejnicka@wp.pl :)
20.08.2016
15.07.2016
Klaudia.Ol.
Hej :). Czy ktoś z was wybiera sie do WsbiNoz na zoaczną dietetyke ? Zastanawiam się nad tym poważnie, przeczytałam wiele negatywnych opini na temat tej szkoły i kierunku. Poza tym obawiam się, że nie poradzę sobie na tym kierunku. Jeśli ktoś chce się wypowiedzieć cokolwiek na ten temat, bardzo prosze o odpowiedz ! :)
absolwent
Nasza Uczelnia tzn. WSBiNoZ zatrudnia przesympatycznego Pana dyrektora od biblioteki. Współpraca z tym Panem nie sprawia żadnych problemów =) Niestety UM w Łodzi zatrudnia niemiłego, niesympatycznego i przede wszystkim niekompetentnego Pana od biblioteki =( Przesyłam pozdrowienia dla osób które miałyi problemy z tym Panem....
23.07.2015
17.07.2015
student
Jestem jeszcze studentką tej uczelni. 2 lata studiowałam trybem dziennym. Niestety przez to, że zachorowałam musiałam zmienić tryb na niestacjonarny. Szczerze mówiąc ten tryb ja osobiście odradzam...dzienny jest o wiele lepszy według mnie. Z dziekanatem nigdy nie miałam problemów a już w szczególności z dostaniem kart egzaminacyjnych. Jedyny warunek jaki musi być spełniony to zapłacenie czesnego w terminie... jeżeli ktoś nie zapłaci to może wtedy ma problemy.... Z dziekanatem nigdy nie miałam większych problemów w przeciwieństwie do UM w Łodzi, tam problemy z kartami pojawiały się na każdym kroku i jeszcze to konto studenta z którego trzeba samemu sobie drukować kartę po prostu masakra... 3 razy wpiszesz złe hasło i już Ci się konto blokuje....i potem są problemy.....(no chyba, że teraz już to zmienili, nawet nie wiem). Szkoła ma dość kiepsko wyposażoną salę chemiczną, w przeciwieństwie do UM. Tam pracownia chemiczna na Kopcińskiego jest extra. Biblioteka też kiepsko wyposażona, szczególnie to jest ważne dla studentów 3 roku, którzy zbierają książki do pracy dyplomowej. Jedyne co nadrabia braki w tej Uczelni to bardzo fajna sala do gotowania.... Wykładowcy w większości są sympatyczni i nie było problemów. Jedynie Pan od Kardiologii / Interny straszny gbur... że ta szkoła go jeszcze w ogóle zatrudnia to ja nie wiem. Co roku studenci wystawiają mu negatywną opinię, a uczelnia i tak z tym nic nie robi....no cóż. Szkoła ma podpisaną umowę ze szpitalem CZMP w Łodzi a także ze Szpitalem Jonschera. Tam też w ramach zajęć mamy ciekawe zajęcia. Według mnie to jest ogromny plus tej Uczelni szczególnie jeżeli ktoś interesuje się tematami medycyny. Niektórzy wykładowcy znani są dlatego, że wykładają też na UM w Łodzi. Szczególne podziękowania dla Pana dr Pyziaka. Przesympatyczny wykładowca, zawsze punktualny i świetnie przygotowany do zajęć. Inni studenci też miło wspominają współpracę z Panem doktorem. Nie wiem jakie jest wyposażenie szkoły jeżeli chodzi o kierunek kosmetologii.
Studentka Agentka :P
Polecam, :) Studiuje tu pedagogikę i uważam, że wykładowcy są kompetentni, a przede wszystkim są to ludzie którzy wykonują swój zawód z pasja. Gdybym miała drugi raz wybierać uczelnie, na pewno byłby to MEDYK :) Pozdrawiam
09.05.2015
12.04.2015
studentka Pedagogiki I stopnia
Jestem studentką pedagogiki 1 stopnia. I mogę stwierdzić , że uczelnia posiada bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę wykładowców. Zajęcia są prowadzone bardzo interesującą poprzez interakcje a nie tylko przeczytanie slajdu czy kartki . Wykładowcy są bardzo mili i pomocni . Czas w tej uczelni niestety bardzo szybko mija :( ale wrócę tu napewno na studnia II stopnia. Serdecznie Polecam.
Zadowolona Studentka Pedagogiki
WSBiNoZ jest to uczelnia, która nie tylko uczy teorii ale przede wszystkim przygotowuje wszystkich studentów do pracy i działania w obszarze Pedagogiki. Polecam studia Licencjackie bo jestem przekonana, że również każdy student po pozytywnym zaliczeniu pracy dyplomowej , będzie miał zapał do dalszej współpracy z tak wspaniałą i doświadczoną kadrą i pójdzie na studia magisterskie, które wyznaczają duży poziom. Ta uczelnia daje wigor i organizuje wiele ciekawych warsztatów dla swoich studentów. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona bo dała mi duże perspektywy i wiele nauczyła :) Jeśli ktoś chce się rozwijać to papierowe indeksy nie stanowią problemu Studentka Pedagogiki WSBiNoZ
10.04.2015
10.04.2015
student
Ja studiuję Pedagogikę i szczerze polecam tą uczelnię i ten kierunek. Wykładowcy rzeczowi i konkretni. Organizacyjnie jest wszystko ok. Jeżeli studenta poniżej twierdzi, że nie jest okej to chyba nie zaliczyła sesji, skoro nie jest to jej pierwsza uczelnia. Dziekanat traktuje nas jak studentów a nie jak interesantów. Jedyny minus to rzeczywiście papierowy index i legitymacja. Szczerze polecam!
kolska
Studiuję tutaj już pół roku i jestem zadowolona z warunków. Konkretny plan, zrozumiałe wykłady oraz przydatne ćwiczenia. Mnóstwo fajnych znajomych, w dziekanacie idzie wszystko załatwić.
28.01.2015
19.09.2014
perczi
Ja na razie nie mam żadnych zastrzeżeń do tej placówki, dobrze mi się w niej studiuje.
jola
Jak najbardziej jestem na tak. Wiele o niej słyszałam od moich koleżanek a teraz sama zostałam studentką pierwszego roku psychologii :)
25.08.2014
31.07.2014
Walencja
Mogę pochwalić kadrę wykładającą, zawsze z zapałem i pasją próbowali przekazać wiedzę studentom. Dziekanat też o dziwo znośny, wielu fajnych ludzi na uczelni. No i kierunek (psychologia) spełnia wszystkie moje wymagania :)
Gertruda
Fajna uczelnia, fajny kierunek. Jestem po drugim roku kosmetologii i już znalazłam praktyki. Mają dużo zajęć praktycznych, sale są w pełni wyposażone. Nic, tylko się malować :P
04.07.2014
29.06.2014
Ola
Potwierdzam, czytając opinie o tej szkole strasznie się zdziwiłam, jest zupełnie inaczej niż w opisach tutaj. Teraz jest naprawdę przyjemnie, uczelnia najwidoczniej posłuchała się studentów i stała się dla nich przyjazna i pomocna. Moja koleżanka broni się za tydzień i nie ma żadnych akcji, że musi przed obroną zapłacić dodatkowo za studia. Ogólnie, wszystko jest w porządku :) Polecam każdemu kosmetologię, a za rok mogę wam pożyczyć notatki :D
Promienna
Szkoła ma ciekawą ofertę. Czy jest ktoś, kto uczęszcza do szkoły i chciałby się podzielić ze mną swoją opinią na jej temat?
08.04.2014
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu