Jakiego artykułu szukasz?
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - dziennikarstwo i komunikacja społeczna
WSKSiM proponuje ciekawe kierunki studiów, na których wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt audio-wizualny oraz komputerowy. Studia w toruńskiej szkole to także możliwość odbycia pasjonujących oraz gwarantujących późniejszą pracę praktyk w kraju i zagranicą.
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zapewnia wykwalifikowaną kadrę naukową, reprezentującą wiodące uczelnie krajowe i zagraniczne. Uczelnia zapewnia studentom komfortowe warunki mieszkalne w Hotelu Akademickim położonym nad Wisłą, w którym znajdują się kaplica, biblioteka, fitness oraz siłownia.
WSKSiM proponuje ciekawe kierunki studiów, na których wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt audio-wizualny oraz komputerowy. Studia w toruńskiej szkole to także możliwość odbycia pasjonujących oraz gwarantujących późniejszą pracę praktyk w kraju i zagranicą.
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oferuje:
Studia licencjackie:
- Politologia (polityka społeczna i ludnościowa, polityka międzynarodowa, marketing polityczny)
- Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (kultura medialna, dziennikarstwo radiowo-telewizyjne)
- Kulturoznawstwo (kultura audiowizualna, turystyka kulturowa)
Studia inżynierskie:
- Informatyka (techniki multimedialne, grafika komputerowa)
Studia magisterskie:
- Politologia (polityka społeczno-ekonomiczna, komunikacja i dziennikarstwo polityczne)
Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna mają na celu wszechstronne przygotowanie studenta do zawodu dziennikarza, a także do wykonywania różnych zawodów związanych nie tylko z prasą, radiem, telewizją, lecz także szeroko pojętą dziedziną komunikacji społecznej, np. w reklamie, promocji, instytucjach prowadzących edukacją medialną. Studia trwają 6 semestrów. Absolwentom studiów I stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja proponujemy studia II stopnia (uzupełniające magisterskie) na kierunku politologia w naszej Uczelni.
Program kształcenia przewiduje:
- przedmioty kształcenia ogólnego i przedmioty podstawowe: filozofia, socjologia, logika z semiotyką, psychologia społeczna, historia powszechna XX w., historia Polski XX w., katolicka nauka społeczna, Biblia w kulturze, wstęp do nauki o państwie i prawie, współczesne systemy polityczne, system polityczny RP, podstawy ekonomii, współczesne stosunki międzynarodowe, integracja europejska, główne nurty w literaturze światowej XX w., ochrona własności intelektualnej, metodyka pracy naukowej, seminarium dyplomowe, przedmioty do wyboru, wykład monograficzny, języki obce, technologia informacyjna, w-f;
- przedmioty kierunkowe: stylistyka i kultura języka, retoryka dziennikarska, gatunki dziennikarskie, wstęp do nauki o komunikowaniu, pedagogika mass mediów, metody badań medioznawczych, polski system medialny, system medialny na świecie, historia prasy i mediów w Polsce i na świecie, lektorat prasy krajowej, źródła informacji dla dziennikarzy, agencje prasowe i praca z serwisem informacyjnym, prawo mediów, etyka ogólna i dziennikarska, reklama we współczesnym społeczeństwie informacyjnym, działalność rzecznika prasowego i public relations, English for Media Studies;
Studenci WSKSiM odbywają 15-tygodniowe praktyki zawodowe. Organizacja praktyk wynika z przyjętej zasady kształcenia kooperacyjnego. Hospitacja, praktyka asystencka oraz zadaniowa odbywane są w stosownych do realizowanych specjalności placówkach (Sejm RP, Parlament Europejski, radio, telewizja, studia filmowe, redakcje prasowe i redakcje informacyjne, wydawnictwa, placówki kultury, itp.).
Komentarze (0)
brak komentarzy…