Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu - zarządzanie
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu stawia na najwyższą jakość kształcenia studentów w przygotowaniu do potrzeb rynku pracy. Posiada w ofercie atrakcyjne kierunki studiów. Dziś piszemy o zarządzaniu.
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu zaprasza na sprawdzony kierunek, jakim jest zarządzanie.
Kierunek studiów Zarządzanie przeznaczone jest dla osób, które chcą poznać istotę funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji oraz zdobyć umiejętności rozpoznawania i rozwiązywania problemów gospodarowania zasobami rzeczowymi, finansowymi oraz informacjami i personelem.
Wyższa Szkoła Logistyki prowadzi zarządzanie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Uczyć można się na studiach licencjackich I stopnia oraz magisterskich II stopnia. Uczelnia przygotowała specjalności odpowiadające potrzebom rynku. Na studiach I stopnia są to:
- Ekologistyka – studenci poznają rolę i zadania logistyki zwrotnej. Uczą się diagnozować i doskonalić organizację i działanie gospodarki odpadami i wdrażać rozwiązania naprawcze. Pracę po tej specjalności można znaleźć w urzędach miast, gmin, przedsiębiorstwach zajmujące się segregacją odpadów, recyklingiem, przedsiębiorstwach produkcyjnych.
- Zarządzanie logistyką w MŚP – studenci uczą się zarządzania logistyką zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji oraz poznają zasady zarządzania zapasami, łańcuchem dostaw i jakością w logistyce. Specjalność przygotowuje absolwentów do pełnienia funkcji kierowniczych w centrach logistycznych lub jako samodzielnych specjalistów ds. logistyki w firmach handlowych i dystrybucyjnych.
- Zarządzanie BHP – specjalność przygotowuje do prowadzenia i realizacji wszystkich elementów oraz procedur zintegrowanego systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy i zarządzania ryzykiem w każdym przedsiębiorstwie. Studenci oprócz dyplomu otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia dla auditora wewnętrznego systemu zarządzania BHP, świadectwo ukończenia kursu dla inspektorów ochrony przeciwpożarowej w zakładach pracy.
- Zarządzanie sprzedażą - studenci tejspecjalności uczą się m.in.: zdobywania klientów, prowadzenia rozmów handlowych, tworzeniu relacji z klientem, sztuki autoprezentacji i negocjacji. Po ukończeniu studiów mogą podjąć pracę jako przedstawiciel handlowy, specjalista ds. sprzedaży, specjalista w call center, opiekun klienta, specjalista ds. sprzedaży internetowej.
Na studiach II stopnia specjalności do wyboru to:
- Zarządzanie usługami kurierskimi – studenci poznają działania rynku usług kurierskich oraz uczą się organizowania i kontroli zadań na poziomie operacyjnym, poznają także technologie transportu i zarządzania flotą pojazdów oraz rozliczania i analizy procesów kurierskich. Po skończeniu tej specjalności można podjąć pracę jako np.: specjalista ds. administracji i wsparcia sprzedaży, przedstawiciel handlowy, dyspozytor, spedytor przesyłek kurierskich, koordynator serwisu kurierskiego.
- Menedżer sprzedaży – studenci nabywają umiejętności związane m.in.: ze zdobywaniem klientów, negocjacjami, prowadzeniem rozmów handlowych, tworzeniem programów lojalnościowych i analizowaniem wyników sprzedaży. Stanowiska pracy jakie można zajmować po tej specjalności to: menedżer sprzedaży, area sales manager, key account manager, przedstawiciel handlowy, specjalista ds. obsługi klienta.
- Zarządzanie nieruchomościami – studenci uczą się zarządzać nieruchomościami mieszkaniowymi, instytucjonalnymi, logistycznymi, handlowymi, produkcyjnymi i usługowymi. Poznają zasady wyceny i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Specjalność przeznaczona jest dla osób, które chcą pracować jako: pośrednik w obrocie nieruchomościami, agent do spraw obrotu nieruchomościami, pracownik biura wyceny nieruchomości.
- Rachunkowość i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa – studenci zdobywają wiedzę związaną z prowadzeniem rachunkowości w przedsiębiorstwie oraz analizą finansową. Po ukończeniu specjalności można pracować w działach księgowości, analiz ekonomicznych, controllingu w przedsiębiorstwach z różnych branż.
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu to uczelnia, która współpracuje z wieloma podmiotami zewnętrznymi takimi jak: szkoły średnie, uczelnie wyższe, firmy i przedsiębiorstwa, specjalistyczne instytuty.
Uczelnia bierze udział w programie Erasmus+, dzięki czemu można wyjechać na studia za granicą. Ponadto podpisane w 2004 roku Ramowe Porozumienie o Współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Logistyki, a niemiecką uczelnią techniczną Technische Hochschule w Wildau (okolice Berlina), otworzyło studentom WSL otwiera możliwość uzyskania podwójnego dyplomu studiów licencjackich - dyplomu WSL i równorzędnego dyplomu niemieckiej uczelni partnerskiej.
Więcej informacji o Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu i kierunku zarządzanie można znaleźć na stronie www uczelni.