Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszamy do udziału w XXI edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Wymarzone kierunki niemal wszystkich Wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego czekają na Was.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Jego celem jest przybliżenie historii oświaty polskiej i europejskiej poprzez historię krakowskiej Uczelni oraz osób ją tworzących.

Biorący udział w Konkursie uczestnicy walczą o możliwość studiowania na wybranych przez siebie kierunkach studiów. Jednym z zadań przedsięwzięcia jest stworzenie uczniom z całej Polski oraz spoza jej granic możliwości poznania oferty studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zrównanie szans dostępu do nich kandydatom niezależnie od miejsca ich zamieszkania.

Formuła Konkursu ciągle się rozwija. Pierwsza jego edycja miała charakter regionalny i obejmowała jedynie szkoły z Podhalańskiego Związku Gmin. Z kolejnymi latami jego zasięg powiększał się, aż osiągnął poziom ogólnopolski. Od czasu ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji Konkursu, eliminacje odbywają się także w Londynie.

Na stronie www.konkurs.uj.edu.pl działa już formularz, dzięki któremu możecie się zgłosić do Konkursu.

Znajdziecie tez tam wykaz obowiązujących lektur (aby łatwiej Wam było przyswajać wiedzę, będą możliwe do pobrania w wersjach pdf).

Rejestracja jest możliwa do dnia 18 lutego 2017 r.

Eliminacje odbędą się 4 marca 2017 r.


Jest zatem szansa, że będziecie studentami UJ jeszcze zanim zaczniecie pisać egzamin maturalny.

Życzymy powodzenia.