​XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Podczas tegorocznej edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach 8 - 11 kwietnia 2019, będzie można wziąć udział w wielu interesujących warsztatach, wykładach i pokazach.

Przykłady to:

„Warsztaty z emisji głosu i dykcji” – Jak oddychać świadomie, by mówić dłużej i bez wysiłku? Co zrobić, żeby nagle nie utracić głosu? Trening oddechowy, nauka emisji głosu i dykcji – to wszystko czeka na uczestników.

„Pokaz instrumentarium perkusyjnego” – Pedagodzy i studenci Katedry Perkusji przedstawią dzieciom, młodzieży oraz seniorom instrumentarium perkusyjne i opowiedzą o wykorzystaniu poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej, jak i w muzyce solowej.

„Drugie życie drzewa” –Warsztaty i wykład o roli martwego drewna w przyrodzie, połączone ze zwiedzaniem ekspozycji Muzeum Martwego Drewna, a następnie wycieczką po ścieżce dydaktycznej w okolicy Ośrodka Edukacji Leśnej w Łysym Młynie k. Biedruska (Nadleśnictwo Łopuchówko).

„Czy nasiona mają odciski palców?” – Przyjrzyj się z bliska nasionom i odkryj, co znajduje się na ich powierzchni. Zobacz, jakie fantazyjne struktury tworzą się na okrywach nasion i znajdź wśród nich te z odciskami palców. Dzięki mikroskopom zobaczysz więcej, niż się spodziewasz.

Wszystkie wydarzenia znajdują się na stronie festiwalowej w zakładce wydarzenia:

Po wejściu w dane wydarzenie, w którym chciałoby się uczestniczyć, należy dokonać rejestracji, o ile jest wymagana.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Tegoroczną edycję PFNiS organizują:

Serdecznie zapraszamy!