Zaprojektuj swoją przyszłość z Uniwersytetem SWPS
Piąta edycja programu stypendialnego „Głowa się rusza” to szansa na bezpłatny rok studiów na kierunku grafika na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Prace przyjmowane są do 1 lipca 2016 roku w Biurze Karier w siedzibie Uniwersytetu przy ul. Ostrowskiego 30b.
Obecnie projektant powinien posiadać szerokie spektrum kompetencji z historii designu, komunikacji oraz technik projektowych w działalności komercyjnej i artystycznej. Powinien wyróżniać się wrażliwością w podejmowaniu realizacji, które dotyczą życia społecznego.
Program „Głowa się rusza” stworzony został przez Instytut Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu z myślą o maturzystach, studentach i absolwentach szkół wyższych w odpowiedzi na wymagania stale rozwijającego się rynku przemysłów kreatywnych. Program stypendialny skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych studiami z zakresu grafiki, które potrafią myśleć w niekonwencjonalny sposób i chcą rozwijać swoje kompetencje zarówno z obszaru projektowania graficznego, jak i komunikacji społecznej.
Graficy przyszłości
W programie „Głowa się rusza” poszukujemy osób, które potrafią obserwować i analizować rzeczywistość. Grafika na Uniwersytecie SWPS kształci zarówno w dziedzinie projektowania, jak i w naukach o komunikacji społecznej, dlatego stawiamy na nieszablonowość i wychodzenie poza mainstream. W przemyśle kreatywnym istotna jest umiejętność zaskakiwania odbiorcy, z tego powodu jury w ocenie prac skupia się na pomysłowości realizacji, a nie na technice wykonania. Celem programu jest wyłonienie niebanalnych pomysłów realizowanych przez ludzi z pasją. Jego formuła jest otwarta i pokazuje, że projektowanie graficzne dotyczy nie tylko komercyjnych realizacji, ale obejmuje wiele płaszczyzn życia społecznego. Najwyżej oceniamy prace, które potrafią nas zaskoczyć, a w ostatnich edycjach było niewątpliwie kilka takich projektów – tłumaczy dr Krzysztof Moszczyński, Instytut Grafiki Uniwersytet SWPS Wrocław.
Pracę wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym oraz podpisaną umową o przeniesienie autorskich praw majątkowych w dwóch egzemplarzach, należy dostarczyć do Biura Rekrutacji Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu do 1 lipca 2016 roku.
Więcej informacji znajduje się na swps.pl/stypendiumgrafika
***
Uniwersytet SWPS to nowoczesna uczelnia oparta na trwałych wartościach. Silną pozycję zawdzięcza połączeniu wysokiej jakości dydaktyki z badaniami naukowymi spełniającymi światowe standardy. Uczelnia oferuje praktyczne programy studiów z psychologii, prawa, socjologii czy kulturoznawstwa dostosowane do wymagań zmiennego rynku pracy w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Obecnie Uniwersytet SWPS kształci ponad 15 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie), kulturoznawstwo, socjologia, prawo i literaturoznawstwo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo.
Tradycją Uczelni są cykle otwartych wydarzeń naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. Jako jeden z najlepszych ośrodków psychologicznych w kraju, Uniwersytet SWPS popularyzuje wiedzę psychologiczną realizując projekt Strefa Psyche (www.strefapsyche.swps.pl) i Strefa Rodzica (www.strefarodzica.swps.pl) oraz wspiera młodzież prowadząc w liceach na terenie całego kraju bezpłatne warsztaty psychologiczne, seksuologiczne i ogólnorozwojowe Strefa Młodzieży (www.strefamlodziezy.pl).
Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu jest najlepszą jednostką naukową w grupie nauk społecznych w Polsce (zgodnie z oceną parametryczną dokonaną w 2013 r. przez MNiSW). W jego strukturach działa Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi. Wydział prowadzi studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów i licencjatów, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, grafika oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Powstał w 2004 r. Jego dziekanem jest prof. dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz.